Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Koukalová činí pokání: Naprosto chápu, že mě letos na Biatlonistu roku nepozvali

Sport

  11:30
PRAHA - Co zasela, to sklidila. Poté, co Gabriela Koukalová ve své autobiografii Jiná pohanila prakticky kompletní český biatlonový tým, se vedení svazu rozhodlo, že jí nepozve na pondělní galavečer Biatlonista roku. A osmadvacetiletá biatlonistka sama přiznala, že to chápe.

Gabriela Koukalová. foto:  David Neff, MAFRA

Krčmář je biatlonistou roku, u fanoušků zvítězila Vítková

„Naprosto chápu, že mě letos nepozvali - nezávodila jsem, ani jsem oficiálně a definitivně neukončila kariéru. Vydala jsem knihu, která vzbudila mnoho emocí. Jejich rozhodnutí plně respektuji,“ vyjádřila se na svém facebookovém profilu.

Jen v televizi tak musela sledovat, jak se z triumfu raduje stříbrný medailista z olympiády v Pchjongčchangu Michal Krčmář. Ten přiznal, že knihu od Koukalové nečetl a ani jej neláká.

„Ne, nečetl jsem ji. Čtu knihu o (Martinu) Fourcadeovi. Ale jak proběhla prezentace knihy, tak mě to moc nezaujalo a nepočítám, že bych si ji přečetl. Věci, co okolo vyskákaly, mě nezajímají,“ uvedl sedmadvacetiletý biatlonista.

Gabriela Koukalová.
Olympijští medailisté Michal Krčmář a Veronika Vítková

„Já s Gabčou vycházel velmi dobře. Ale lidé okolo mě na knihu nemají moc kladný názor, jde však o to, jestli tito lidé jsou objektivně schopni posoudit všechny věci okolo. Mě nejvíce překvapilo, že Gábina byla nemocná, to jsem absolutně netušil. Jsem rád, že už je v pořádku,“ dodal Krčmář. 

Také pětatřicetiletý matador týmu Michal Šlesingr, který s Koukalovou dlouhodobě vystupoval proti dopingu, si udělal na knihu názor.

„Knihu jsem nečetl, ale já ty věci vidím trošku jinak. Asi bych ale kecal, kdybych řekl, že mě některé věci z knihy nepřekvapily. Četl jsem pár článků a titulků v novinách, překvapený jsem svým způsobem určitě byl,“ uvedl Šlesingr.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!