Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Koukalová má stříbro. Ve vytrvalostním závodu zkompletovala medailovou sbírku

14:15aktualizováno  15:57
HOCHFILZEN - Z mistrovství světa v Hochfilzenu už má Gabriela Koukalová všechny medaile. Po zlatu ve sprintu a bronzu ve stíhacím závodu vybojovala ve vytrvalostním závodu na 15 kilometrů stříbro. Stejně jako ve stíhačce vyhrála vedoucí žena Světového poháru Laura Dahlmeierová z Německa, která porazila Koukalovou, jenž udělala na střelnici také jednu chybu, o 24,7 sekundy. Třetí skončila Italka Alexia Runggaldierová. Závod jste mohli sledovat v naší online reportáži.

Gabriela Koukalová se raduje ze druhého místa ve vytrvalostním závodě. foto: Reuters

Skvělý Valentýn. Mám tu Gábinu, to je všechno, co potřebuji, smál se norský biatlonista

Sedmadvacetiletá česká biatlonistka tak má ze světových šampionátů celkem už šest cenných kovů.

„Přitom dnešní závod byl ten poslední, na který bych sázela, že by se mohl povést. Takže je to neuvěřitelné, kdo by to byl řekl. Obrovská spokojenost,“ řekla Koukalová, kterou v cíli trápily křeče v nohou.

„To nejcennější, co si mohu ze závodu odnést, je vědomí, že jsem tam nemohla nechat ani o setinu vteřiny navíc.“

ONLINE ze závodu si přečtěte ZDE

Koukalová udělala chybu hned na první položce, po které klesla pořadím až do čtvrté desítky. „Řekla jsem si, že medaile je pryč, že nemám na to, abych další tři zastřílela čistě,“ tvrdila, ale pak už byl její výkon bezchybný.

Na trati měla třetí nejlepší čas a na střelnici už neminula ani jednou. Závod se přitom jel v jedenáctistupňovém teple.

„Vyčerpává to a vůbec to nebylo jednoduché. Jsem ráda, že až do téhle chvíle závody nebyly v sezoně tak náročné jako nyní. Ztrácíte vteřinky, víc se potíte,“ řekla sedmadvacetiletá biatlonistka.

Dahlmeierová měla rovněž jednu chybu na střelnici, ale byla o 24,7 sekundy rychlejší na trati a má celkem pátý titul mistryně světa.

„Bylo to těžší než jindy, když se daří a střílí se hned od první položky čistě. Na té trati to pak jede lépe. Já neměla svůj běžecký den, musela jsem hodně bojovat, bolelo to možná víc než ty minulé závody,“ hodnotila Koukalová.

Byla ale ráda, že i přes chybu na první položce dokázala potom střílet už čistě. „Takže minuta navíc je nakonec dobrý,“ prohlásila.

„Byl to souboj mezi Gábinou a Laurou a obě si na první položce ne dovolily minutu, ale daly ji tam. Obě to ale zvládly v hlavě, další položky daly perfektně a byl to nádherný závod,“ řekl šéftrenér Ondřej Rybář.

Gabriela Koukalová ve vytrvalostním závodu na MS v Hochfilzenu.
Gabriela Koukalová, Laura Dahlmeierová a Alexia Runggaldierová na stupních...

„Stříbro je moc hezký úspěch. Radujeme se z medaile, jako by to bylo zlato,“ doplnil.

Dalším českým biatlonistkám se už tolik nedařilo. Eva Puskarčíková udělala na střelnici dvě chyby a obsadila 23. pozici se ztrátou čtyř minut na vítězku.

Veronika Vítková se znovu trápila střelecky a pět chyb ji odsunulo s mankem šesti minut na 50. místo. Lucie Charvátová minula dokonce osmkrát a ve výsledcích figuruje na 82. místě.

Výsledky:

1. Dahlmeierová (Něm.) 41:30,1 (1 trest. minuta), 2. Koukalová -24,7 (1), 3. Runggaldierová (It.) -1:45,6 (0), 4. Laukkanenová (Fin.) -1:56,8 (1), 5. Avvakumovová (Korea) -2:03,6 (0), 6. Dunkleeová (USA) -2:06,8 (2), 7. Hammerschmidtová -2:27,5 (2), 8. Hinzová (obě Něm.) -2:45,5 (2), 9. Džimová -2:46,1 (2), 10. Pidhrušná (obě Ukr.) -2:54,6 (2), ...23. Puskarčíková -3:59,4 (2), 50. Vítková -6:01,7 (5), 82. Charvátová (všechny ČR) -9:03,6 (8).