Pondělí 25. září 2023, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Koukalová: Srazit se v té rychlosti s tělesem jako já? To bych nikomu nepřála

Sport

  7:00
OBERHOF - Naposledy vezla žlutý dres pro nejlepší ženu Světového poháru biatlonistek 30. listopadu, při úvodním závodu sezony ve švédském Östersundu. Od té doby ho Gabriela Koukalová nedržela. Až do sobotní stíhačky, ve které dojela druhá a dostala se zpět do čela seriálu.

Gabriela Koukalová se raduje z druhého místa ve stíhačce v Oberhofu. foto: Český biatlon - Petr Slavík

Další bedna, Koukalová skončila ve stíhačce druhá a obleče se do žlutého trikotu

„Jsem ráda, že jsem se vyrovnala s těmi náročnými podmínkami,“ vyprávěla po závodě.

O čem ještě po návratu do žlutého dresu mluvila?

O druhém místě ve stíhacím závodu:
Mám z něj obrovskou radost. Jsem hlavně ráda, že jsem se byla schopná vyrovnat s tak náročnými podmínkami, které dnešní závod provázely.

O kruté zimě, která panuje v Oberhofu:
Ta byla úplně neskutečná. Podobně jako včera, tak i dnes jsem hned po první střelbě během druhého kola přestávala cítit prsty. Snažila jsem se je celou trať mít u sebe, protože když je v průběhu závodu rozpojujete, je větší pravděpodobnost, že vám umrznou.

O jízdě na prvním místě:
Když jedu v takovém závodě první, tak si chvílemi připadám jako štvaná zvěř. Jsem ráda, že jsem to uhrála alespoň na to druhé místo.

Gabriela Koukalová má velkou šanci se obléct zpět do žlutého trikotu.
Gabriela Koukalová patřila mezi nejzářivější hvězdy českého biatlonu.

O tlaku před první střelbou vestoje:
Celou dobu, co jsem projížděla pod tribunou, jsem si říkala, že ten tlak ustojím. Že jsem naprosto v klidu. Ale když jsem si pak stoupla na tu stojku, vůbec to příjemné nebylo. Začala jsem cítit takové to vnitřní chvění, strašně se mi třásly nohy a já nevěděla, co mám dělat. Chtěl jsem střílet a ono to vůbec nešlo.

O dřepu před poslední ranou:
Kvůli tomu chvění jsem si raději před tou poslední ranou trochu přiklekla nebo přidřepla. Pomohlo mi to pak v klidu tu ránu sestřelit, protože jsem věděla, že se na střelnici bude chybovat. Říkala jsem si, že si můžu dovolit tam ještě chvíli počkat.

O problémech v zatáčce a hromadném závodu:
Vždycky si říkám, že hrozně provokuju, protože mám strašně blízko pádu. Možná je to tím, že se v těch sjezdech opravdu vyžívám, ale třeba už v neděli budu schopná tam najet líp. Každý den se tady trochu, tak snad už to bude dobrý a snad k tomu budou i ostatní závodnice přistupovat zodpovědně, abychom se v té zatáčce co nejmíň ohrožovaly. Potkat se totiž v té neskutečné rychlosti s takovým tělesem, jako jsem já, to bych nikomu nepřála.

Autor: