7. srpna 2017 20:30 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Koulařka Šafránková na MS osmá, Hejnová s Rosolovou postoupily do semifinále

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Kateřina Šafránková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kateřina Šafránková | foto: Reuters

LONDÝN Soutěž kladivářek na MS v Londýně vyhrála Polka Wlodarczyková výkonem 77,90 m, Šafránková obsadila osmé místo výkonem 71,34 m. Obhájkyně titulu Zuzana Hejnová svůj rozběh vyhrála s vypuštěným závěrem za 55,05 sekundy

První finále kariéry Šafránková zvládla

Kateřina Šafránková obsadila ve finále soutěže v hodu kladivem na mistrovství světa v Londýně osmé místo výkonem 71,34 metru z úvodní série a dosáhla tak nejlepšího výsledku kariéry.

Polka Anita Wlodarczyková potvrdila roli největší favoritky a hodem dlouhým 77,90 m získala už páté zlato z mistrovství světa a olympijských her.

Osmadvacetiletá česká kladivářka vstupovala do svého prvního finále s nejhorším osobním rekordem ze všech dvanácti účastnic, ale formu načasovala dobře a hned prvním hodem 71,34 si o tři centimetry vylepšila letošní maximum z extraligy v Ostravě.

V té chvíli to znamenalo páté místo dokonce před Wlodarczykovou, které se dlouho nedařilo. Šafránková se už ke svému úvodnímu pokusu nepřiblížila, ale na elitní osmičku to stačilo.

Polská světová rekordmanka zachránila postup do užšího finále až posledním hodem, až ve čtvrté sérii se vyhoupla do čela celkového pořadí a nakonec vyhrála s téměř dvoumetrovým náskokem před Číňankou Čeng Wang. Sílu polské kladivářské školy potvrdila třetím místem Malwina Kopronová.

Kateřina Šafránková
Zuzana Hejnová ovládla svůj rozběh na 400 metrů na halovém mistrovství Evropy.

Hejnová i Rosolová hladce v semifinále

Obě české překážkářky postoupily na mistrovství světa v Londýně hladce do úterního semifinále na 400 m překážek. Zuzana Hejnová svůj rozběh vyhrála s vypuštěným závěrem za 55,05 sekundy, Denisa Rosolová byla díky výbornému finiši třetí ve svém letošním maximu 55,41.

Rosolová měla ve svém rozběhu olympijskou vítězku Američanku Dalilah Muhammadovou, ale nenechala se strhnout jejím tempem a zřejmě pod dojmem nedávných zdravotních problémů začala hodně opatrně. V závěru však měla hodně sil a bezpečně obsadila třetí ze čtyř postupových míst. Letošní nejlepší výkon z ME družstev v Lille zlepšila o 18 setin.

„S trenérkou jsme si řekly, ať nepřepálím a běžím rozvážně, ale asi jsem to rozvážnila až moc. Tak jsem to musela hodně stahovat, ale v konci jsem síly měla, což je dobře,“ řekla Rosolová

Dvojnásobná mistryně světa Hejnová běžela naplno naopak první polovinu trati, kdy si zkoušela rytmus mezi překážkami. Pak už viditelně zvolnila, přesto byla v cíli první před stříbrnou z Ria de Janeiro Sarou Petersenovou z Dánska.

„Docela to bylo snadný. Běžela jsem do třístovky, pak už jsem si to hlídala na obrazovce, takže jsem pošetřila nějaké síly,“ pochvalovala si.

ČTK
  • 0Diskuse
Najdete na Lidovky.cz