Neděle 1. srpna 2021, svátek má Oskar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kováč: V Anglii jsem to čekal rychlejší

Sport

  19:45
PRAHA - Podle Radoslava Kováče není anglická fotbalová liga tak rychlá, jak původně předpokládal, když odcházel ze Spartaku Moskva na hostování do West Hamu United. V úvodu nového angažmá ho také překvapilo, jak mladí angličtí hráči na sobě tvrdě pracují. Sportovní stránku na dnešním srazu reprezentace zatím po týdnu tréninku nemohl hodnotit, ale po té lidské byl nadšený.

Kapitán Spartaku Moskva Radek Kováč v akci. foto: ČTK

V deseti dnech od chvíle, kdy podepsal s West Hamem smlouvu, měl Kováč možnost sledovat své nové spoluhráče z hlediště při utkání s Arsenalem a poté již byl na lavičce proti Manchesteru United. "Překvapilo mě, že to nebyl tak rychlý fotbal. V televizi to vypadá rychlejší," uvedl Kováč při dnešním setkání s novináři. "Ale nemohl jsem čekat, že budou běhat třikrát rychleji než jinde. Navíc to určitě záleží na jednotlivých soupeřích. Ale všiml jsem si, že můžeš zkazit přihrávku, ale musíš jít do souboje, to tady lidi oceněj," dodal.

Dosud stihl s hlavním týmem čtyři tréninky, už ale pochytil několik rozdílů oproti přípravě v Rusku. "Tréninky jsou tady jízda. Překvapilo mě, že mladí kluci tady na sobě chtějí hodně pracovat, na což nejsem z Ruska zvyklý. Tam po dvou zápasech měli nos nahoru a hned moc mluvili," prozradil.

Nejen mladí hráči ho však překvapili. "Všichni jsou skvělí. Nemáme tam žádnou velkou hvězdu. Nikdo si na nic nehraje," řekl s tím, že v týmu panují i velmi dobré vztahy s trenérem Gianfrankem Zolou. "Je takový veselý a hodně mluví s hráči, ale na druhou stranu si při tréninku nikdo nedovolí něco říct. Dokonce s náma na tréninku hraje, klidně by ještě dvacet minut při zápase zvládl," uvedl Kováč. Právě zájem trenéra byl pro Kováče hlavním důvodem, proč nakonec nabídku West Hamu vzal.

"Hlavní bylo, že o mě stál trenér. Byli se na mě asi třikrát podívat, tak věděli, co ode mě čekat," řekl Kováč, který je v Londýně zatím jen na hostování do konce sezony. "Ve smlouvě je ale opce na tři roky, ve které je domluvený celý přestup. Do dvou měsíců by mělo být rozhodnuto, zda tady zůstanu. Záleží jen na tom, jak se mnou budou spokojeni. Spartak si mě zpátky stáhnout nemůže," dodal.

Dosud bydlel na hotelu s další novou posilou Saviem Nserekem. Po návratu z reprezentačního srazu před přátelským utkáním s Marokem však již půjde bydlet do vlastního apartmá. "Mám to domluvené na čtyři měsíce. Pokud tu pak zůstanu, budu hledat jiné bydlení, ale teď mi stačí tohle, když tu budu sám," prozradil, že jeho partnerka Klára Medková zůstane v Čechách. I kvůli tomu, že ji za dva měsíce čeká porod.

Vedle nového bytu čeká na Kováče po návratu do Londýna i nový vůz - s řízením na pravé straně. "Bude to perný naučit se řídit na druhé straně, ale podle trenéra Mikloška to za dva tři dny půjde," jmenoval trenéra brankářů ve West Hamu Luďka Mikloška. "To je výbornej chlap. Hrozně ochotnej. Navíc tu má opravdu skvělou pozici, vždyť je tu už 19 let," řekl.

Náladu mu kazila jen poslední porážka 0:1 od vedoucího celku tabulky Manchesteru United. "Je to škoda, protože můžeme bojovat o Pohár UEFA a tohle byl remízový zápas. Manchester měl jedinou šanci a tu proměnil. Proto je to tak skvělý tým," zhodnotil zápas Kováč, který prý byl i blízko tomu, aby si hned odbyl debut. "Trenér se mě ptal, zda jsem schopný nastoupit na dvacet minut. Jenže jsme po hodině hry dostali gól a bylo jasné, že do hry musí útočníci. Tak snad příště," dodal.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!