Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Kováč zachránil remízu v zápase s Bayernem

22:45
MOSKVA - Gól českého reprezentanta Radoslava Kováče rozhodl o remíze fotbalistů Spartaku Moskva s Bayernem Mnichov v pátém kole Ligy mistrů. Po rohovém kopu Kaliničenka v 72. minutě Kováč vyrovnal na konečných 2:2.

Radoslav Kováč (v červeném dresu Spartaku Moskva) svádí hlavičkový souboj s Hasanem Salihamidžičem z Bayernu Mnichov. foto: AFP

Pomohl tak ruskému týmu ke druhému bodu v soutěži. Český obránce skóroval ve svém devatenáctém utkání v Lize mistrů poprvé.

Bayern tak promarnil šanci zajistit si prvenství ve skupině B, nicméně večerní duel Interu Milán se Sportingem Lisabon mu ho může přihrát. Německý klub v předchozích čtyřech zápasech udržel čisté konto, ale v Lužnikách inkasoval už v 16. minutě. Ruský tým poslal do vedení Kaliničenko, jenž z volného kopu překonal brankáře Kahna.

Vzápětí však přesnou hlavičkou vyrovnal Pizarro a krátce před přestávkou svým čtvrtým gólem v letošním ročníku peruánský kanonýr otočil skóre zápasu.

O výhru obral hosty Kováč a Spartak díky němu ještě může pomýšlet na třetí místo. Pokud večer zvítězí Inter, Moskvané svedou v posledním kole přímý souboj o účast v jarní části Poháru UEFA se Sportingem na jeho hřišti.

V osmifinále je Inter Milán a Chelsea
Fotbalisté Interu Milán a Chelsea zvýšili počet jistých osmifinalistů Ligy mistrů na deset. Londýnský klub sice dnes prohrál 0:1 s Werderem Brémy, ale k postupu mu to díky lepší bilanci ve vzájemných zápasech s německým klubem stačilo.

Inter den po postupu městského rivala AC porazil 1:0 Sporting Lisabon a ze skupiny B doprovodil do vyřazovacích bojů Bayern Mnichov, který postoupil už dříve.

Hrozbu předčasného vyřazení zažehnali obhájci titulu z Barcelony, kteří zvítězili na hřišti Levski Sofia 2:0. Ve skupině A zaostávají o dva body za Chelsea a Brémami.

Werder Brémy - Chelsea 1:0 (1:0)
Branka: 27. Mertesacker. Rozhodčí: Micheľ (SR). Diváci: 37.000.

Levski Sofia - Barcelona 0:2 (0:1)
Branky: 5. Giuly, 65. Iniesta. Rozhodčí: Baskakov (Rus.). Diváci: 42.000.

Skupina B:
Inter Milán - Sporting Lisabon 1:0 (1:0)
Branka: 36. Crespo. Rozhodčí: De Bleeckere (Bel.). Diváci: 69.000.

Spartak Moskva - Bayern Mnichov 2:2 (1:2)
Branky: 16. Kaliničenko, 72. Kováč - 22. a 39. Pizarro. Rozhodčí: Gilewski (Pol.). Diváci: 35.000.

Skupina C:
Bordeaux - Galatasaray Istanbul 3:1 (1:0)
Branky: 22. Alonso, 47. Laslandes, 50. Faubert - 73. Inamoto. Rozhodčí: Hriňák (SR). Diváci: 30.000.

Liverpool - PSV Eidhoven 2:0 (0:0)
Branky: 65. Gerard, 89. Crouch. Rozhodčí: Messina (It.). Diváci: 41.498.