Pondělí 4. července 2022, svátek má Prokop
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kraj pověsil boxerské rukavice na hřebík, věnuje se podnikání

Sport

  16:23
MĚLNÍK - Od posledního zápasu profesionálního boxera Rudolfa Kraje už uplynulo téměř devět měsíců a je prakticky jisté, že prohra s Italem Giacobbem Fragomenim v boji o titul mistra světa organizace WBC v polotěžké váhové kategorii byla posledním duelem, do kterého stříbrný medailista z olympijských her v Sydney nastoupil.

Mlátička Kraj v akci. Fragomeni dostal naloženo, přesto vyhrál. foto: ČTK

Jedenatřicetiletý Kraj totiž následně skončil v německé stáji Sportlight boxing a plně se začal věnovat podnikání. V rodném Mělníku provozuje sportovní centrum a hotel a box šel stranou.

"Jak se teď cítím? Jako podnikatel," řekl Kraj. V jeho fitness centru sice boxerský ring nechybí, ale majitel areálu do něj nechodí. "Tak dvakrát týdne si jdu zacvičit, ale jen tak pro sebe. Boxovat nechodím. To si spíše jdu zahrát tenis," přiznal přední český boxer minulých let.

Jeho aktivní kariéru ukončila jediná porážka v profiringu. Po čtrnácti výhrách v Itálii prohrál na body s Fragomenim a nyní to vypadá, že k šestnáctému duelu již nikdy nenastoupí. "Kdybych dostal nabídku, tak bych se mohl eventuálně vrátit. Ale nevím nevím. Už s tím nepočítám," uvedl Kraj.

Krátce po říjnové prohře v titulovém zápase sice dostal nabídku od německé stáje Sauerland, ale ke spolupráci nakonec nedošlo. "Nabídli mi méně, než jsem si představoval. Chtěli, abych boxoval první lehký zápas a pak o titul, ale já jsem chtěl alespoň 20.000 eur za zápas," řekl Kraj. Přibližně půl milionu korun je totiž podle něj cena, za kterou se mu vyplatí boxovat. "Musím zaplatit trenéra, soustředění, pak daně...," vysvětlil.

Momentálně je tak smířený s tím, že už boxovat nebude. "Nijak zvláštně nad tím nepřemýšlím. Ale počítám s tím. To by musela přijít nabídka, která by měl přemluvila," pousmál se Kraj.

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Získejte exkluzivní přístup k tajné soutěži a vyhrajte kolotoč nad postýlku
Získejte exkluzivní přístup k tajné soutěži a vyhrajte kolotoč nad postýlku

Připravili jsme si pro vás kolotoč nad postýlku v hodnotě 1 499 Kč, kterou nyní můžete vyhrát v naší tajné soutěži. Jak se k ní dostanete a co pro...

Mohlo by vás zajímat