Sobota 23. září 2023, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Krásná golfistka Spilková chce být do 30. místa finančního žebříčku

Sport

  14:12
PRAHA - Za týden v marockém Agadiru zahájí golfistka Klára Spilková své působení mezi profesionálkami na okruhu Ladies European Tour (LET). Šestnáctiletá dívka se stane nejmladší hráčkou v historii nejvyššího evropského dámského seriálu a celkově by se chtěla vejít do 30. místa finančního žebříčku.

Klára Spilková. foto: ČTK

"Strašně se těším. Už se nemůžu dočkat a strach nemám," řekla dnes Spilková na tiskové konferenci před nedělním odletem. "Do každého kola půjdu s tím, že chci vyhrát a být nejlepší. Každou ránu, každou osmnáctku chci zahrát co nejlíp a umístit se co nejlíp. Chci procházet cuty a na konci roku se umístit do třicítky ve finančním žebříčku," nastínila Spilková, která se připravovala i v Dubaji, své ambice.

Na prvním turnaji ji doprovodí otec Petr a asistentka Aneta Zárubová, která se Spilkovou objede celý okruh a zároveň bude plnit roli caddie. "Moc nám to šlo, moc se nám to líbilo a já si myslím, že to bude úplně super," prohlásila Spilková. Hráčka pražského Erpetu si účast na okruhu LET zajistila loni v prosinci devátým místem na kvalifikační škole ve Španělsku. Původně neměla v plánu hned přejít od amatérek k profesionálkám, ale výborné výkony jí k tomuto kroku přesvědčily.

Zatím má naplánováno do července osm turnajů, o dalším programu se rozhodne až podle postavení ve finančním žebříčku. "V plánu mám okolo dvaceti turnajů, ale uvidíme," řekla Spilková. "Nechceme dohnat co nejvíce peněz co nejdříve, aby se přepálila. Po bloku turnajů bude mít vždy pauzu," uvedl manažer Alan Babický, podle kterého se rozpočet blíží částce dva miliony korun. "A je pokrytý," řekl Babický.

Klára Spilková.

V září se měla vycházející česká golfová hvězda představit i fanouškům v Praze-Zbraslavi na turnaji LET Prague Golf Masters. "Podle mých informací to vypadá, že turnaj pravděpodobně nebude," odhalil Babický. "Pokud turnaj bude, tak budu hrozně ráda hrát a těšila bych se," uvedla hráčka, která měla být tváří turnaje.

Snem Spilkové je účast na turnaji Evian Masters ve Francii, na kterém může hrát sedmdesátka žen ze světového žebříčku, což je pro začínající Spilkovou asi úkol nesplnitelný. Šanci má rovněž v případě, že vyhraje turnaj LET. "Moc tam chci hrát, takže se musím snažit a do července něco vyhrát," řekla bezelstně. Její manažer Babický navíc uvažuje, že zkusí pro Spilkovou zajistit na Masters divokou kartu.

Početný realizační tým golfistky tvoří vedle asistentky a otce především trenér Pavel Nič, fitness kouč bývalý gymnasta Jiří Fiřt a psycholožka Hana Jenčová. Spilková je členkou armádního centra Dukla a to díky tomu, že se golf stal olympijským sportem a mladá hráčka je nadějí pro Rio de Janeiro 2016. První českou účastnici okruhu LET byla Zuzana Mašínová v roce 2009, ale po nevyrovnaných výsledcích se nedokázala mezi elitou udržet.

Autor:

Vyzkoušejte s námi prací kapsle Persil a aviváž Silan zdarma!
Vyzkoušejte s námi prací kapsle Persil a aviváž Silan zdarma!

Pokud se na vás neusmálo štěstí na jaře, kdy naši testeři vyzkoušeli prací gel Persil, tak pak je takhle testovačka přímo pro vás! Hledáme 40...