Sobota 30. května 2020svátek má Ferdinand 16 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Krásné šachistky porážejí velmistry. Vyhrají Sněženky, nebo Machři?

Filipínsko-australská šachistka Arianne Caoili | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Filipínsko-australská šachistka Arianne Caoili | foto: www.praguechess.cz

Šachové legendy dvacátého století už čtvrtým dnem soupeří v Mariánských Lázních s nastupující generací krásných šachistek. Zápas s názvem "Sněženky a Machři – Czech Coal Chess Match 2010" potrvá celý týden. Um šachových velmistrů můžete sledovat do soboty 27. listopadu a to i on-line. Po třetím utkání vedou Sněženky nad Machry 7,5:4,5.

Při zápasu předvádí své mistrovství nejlepší maďarský šachista druhé poloviny 20. století Lájoš Portisch, jeden z nejlepších československých velmistrů té doby Vlastimil Hort, nejčastější přeborník bývalé Jugoslávie Dragoljub Velimirovič a nejlepší hráč východního Německa Wolfgang Uhlmann.

Indická velmistryně Humpy Koneru v zápase s nejlepším hráčem východního Německa Wolfgangem Uhlmannem, přihlíží hlavní rozhodčí Pavel Votruba

Nastupující generaci šachistek reprezentuje indická velmistryně Humpy Koneru (aktuálně druhá hráčka světového žebříčku), litevská velmistryně Viktorija Čmilyte, filipínsko-australská šachistka Arianne Caoili. Za Českou republiku soupeří reprezentantka Tereza Olšarová.

Průběžné výsledky - Sněženky vs. Machři.

Průběžné výsledky můžete sledovat ZDE.

Litevská velmistryně Viktoria Cmilyte a nejlepší maďarský šachista druhé poloviny 20. století Lájoš Portisch analyzují partii

Partie živě komentuje kapitán české reprezentace, mezinárodní mistr Michal Konopka. O utkáních diskutují i nejlepší český velmistr David Navara, nejlepší slovenský velmistr Sergej Movsesjan a světová trojka Levon Aronjan.

Simultánka českého šachového velmistra
Nejlepší český šachista posledních deseti let Davida Navara si hned

Sněženky a Machři - Czech Coal Chess Match 2010

Utkání začínají každý den od 15:00, kromě posledního kola, to začne o hodinu dříve. Hraje se v hotelu Villa Butterfly v Mariánských Lázních. Vstupenky stojí 60 Kč a děti, studenti a důchodci mají padesát procent slevu.

první den utkal 'střihnul' simultánku se sedmnácti soupeři. V patnácti partiích zvítězil, remizoval s Kristýnou Zítkovou a přemožitele našel až v předsedovi Šachového svazu České republiky Vlastimilu Sejkorovi.

"Pobavily mě bezprostřední komentáře diváků, že je to vynikající propagační krok k mé další kandidatuře," říkal se smíchem vítěz po společném fotografování s velmistrem Navarou.

Duo vítězů. Velmistr David Navara vyhrál v simultánce, porazil ho pouze předseda ŠSČR Vlastimil Sejkora

Duel Sněženek a Machrů byl po druhém kole vyrovnaný 4:4. Třetí den však zamíchal s pořadím. Šachové hráčky vedou nad velmistry 7,5:4,5.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!