Středa 5. října 2022, svátek má Eliška
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Krasobruslař, poté kulturista a nyní opět krasobruslař. Martinez shazoval 7 kilo za měsíc

Sport

  8:02
Kangnung - Když se filipínský reprezentant Michael Martinez nekvalifikoval na olympiádu v Pchjongčchangu, ukončil krasobruslařskou kariéru a začal se věnovat kulturistice. Koncem ledna se však ve startovní listině uvolnilo místo a jednadvacetiletý závodník dodatečnou pozvánku přijal. Čekala ho však tvrdá dřina, protože musel rychle shodit sedm kilogramů.

Filipínský krasobruslař Michael Martínez. foto: Reprofoto

Martinez loni v září nezvládl olympijskou kvalifikaci v Oberstdorfu, kde skončil těsně pod čarou. Když posléze odřekl účast v Koreji Švéd Alexander Mojorov, bylo volné místo nabídnuto filipínskému reprezentantovi. „Vůbec jsem s tím nepočítal. Brusle jsem pověsil na hřebík, ukončil kariéru a od té doby nebruslil,“ uvedl.

O dodatečné nominaci se dozvěděl 23. ledna. „Nejdřív jsem řekl: V žádném případě. Ale pak jsem začal trénovat, co to šlo,“ uvedl Martinez. A nebylo to nic snadného, protože díky posilování narostl z 66 na 75 kilogramů. Do startu v Pchjongčchangu se mu podařilo nakonec shodit sedm kilo.

„Když jsem přišel na led, všechno jsem cítil jinak, protože jsem měl úplně jiné svaly. Musel jsem se jich zbavit, takže jsem skoro nejedl,“ uvedl. Navíc musel najít ztracenou techniku při skocích. „Nevím, jak jsem se je dokázal zase naučit. Každý bruslař vám řekne, že když dlouho nejezdí, dostane se do skoků tak za dva tři měsíce,“ dodal.

Filipínský krasobruslař Michael Martínez.

V dnešním krátkém programu sice Martinez všechny skoky zvládl, ale skončil třetí od konce a nepostoupil do volné jízdy. To ho však moc netrápí, především proto, že díky jeho účasti na hrách v Soči se bruslení na Filipínách výrazně rozšířilo. Vzniklo několik hokejových i rychlobruslařských týmů a země má i čtyři regulérní kluziště.

Když Martinez v osmi letech začal krasobruslit, nebylo na Filipínách ani jedno. Trénovat proto začal na kluzišti v obchodním domě a později se připravoval na ledové ploše pro rekreační bruslení. „Když jsem se dostal do Soči, spoustě lidí jsem otevřel oči,“ prohlásil.

Autor:

Puč v Kremlu? Vzpoura generálů? Už se řeší, kdo nahradí Putina

Premium Vzhledem k průběhu ruského vojenského dobrodružství na Ukrajině se začínají objevovat spekulace, že vláda Vladimira...

Bez jazyků i peněz. Čtyřicátnice svým cestováním „Za Kačku“ nakazila tisíce lidí

Premium Levně za posledních pár let navštívila čtyři světadíly, 45 zemí a 69 ostrovů. „Prachobyčejná“ Kateřina Ostrá z Blanska...

Tajemství ženského mokrého orgasmu odkryto. Pokus zjistil původ tekutiny

Premium Záhada to byla pro ženy, pro muže, pro vědecké kruhy. Squirting, ženský mokrý orgasmus, byl dlouho neznámou, včetně...

Mohlo by vás zajímat