Český krasobruslař Tomáš Verner | foto: ČTK

Krasobruslař Verner vyhrál v Nice a opět si vylepšil osobák

•   10:52
NICE - Krasobruslař Tomáš Verner si i ve svém druhém startu v nové sezoně připsal vítězství. Český olympionik ovládl 18. ročníku Mezinárodního poháru Nice s celkovým ziskem 249,79 bodu, opět si tak vytvořil nový osobní rekord.

Svěřenec trenérů Vlasty Kopřivové a Michaela Hutha, který po nevydařené předešlé sezoně nestartuje v seriálu Grand Prix, si polepšil o sedm bodů oproti výsledku na nedávném Memoriálu Ondreje Nepely v Bratislavě.

V Nice Verner vyhrál krátký program i volnou jízdu a druhého Konstantina Menšova z Ruska porazil o 21 bodů. Kdyby podobný výkon předvedl na souběžně konané Kanadské brusli, druhém závodě GP, obsadil by s ním druhé místo.

Ve Francii startoval i taneční pár Lucie Myslivečková, Neil Brown, kteří obsadili desáté místo.

Autoři: Lidovky.cz, ČTK