Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kraus a Kučerová se stali mistry republiky ve skikrosu

Sport

  16:10
ŠPINDLERŮV MLÝN - Tomáš Kraus a Nikol Kučerová splnili role domácích jedniček a vyhráli na rozbředlém sněhu ve Špindlerově Mlýně mistrovství České republiky ve skikrosu. Kraus udržel domácí neporazitelnost, na českém území prohrál jen ve Světovém poháru, Kučerová získala druhý titul.

Tomáš Kraus. foto: Reuters

Kraus ve finále porazil Slovince Sašu Fariče, třetí dojel Petr Takáč, a získal tak v hodnocení českého šampionátu stříbro, bronz bral Jakub Kopřiva.

V kvalifikaci sice Kraus prohrál s Faričem, ale v rozjížďkách už dominoval a nikoho před sebe nepustil. "Zatáčky byly hodně ostrý a komprese s dírama dělaly docela paseku, takže to bylo relativně těžký, ale zvládl jsem to," řekl Kraus.

Na českém území Kraus prohrál pouze ve Světovém poháru v roce 2006. Jinak doma nemá konkurenci, ale musí se snažit. "Každý čeká, kdy udělám chybu," usmál se Kraus. "Přemýšlel jsem o tom, že by možná bylo bezva, kdyby mě někdo porazil. Pro mého přemožitele by to byla dobrá motivace a dobrý pocit," řekl.

Kučerová, jež v této sezoně vybojovala jedno třetí místo v závodu Světového poháru, vyhrála jistě před Polkou Karolinou Riemenovou a Štěpánkou Lučanovou. "Vypadá to lehčí, než to je," řekla Kučerová poté, co přijala "gratulaci" od svého německého ovčáka Foxe. "Vždycky je dobrý doma vyhrát, protože ve skikrosu se může stát cokoli, takže je to super." smr gi

Autor: