Neděle 24. září 2023, svátek má Jaromír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Krčmář zazářil na střelnici a v Novém Městě dojel dvanáctý. Sprint ovládl Fillon Mallet z Francie

Michal Krčmář si dojel pro dvanácté místo. foto: ČTK

Nové Město na Moravě - Druhý blok závodů biatlonového Světového poháru v Novém Městě na Moravě načal sprint mužů. Výborně si v něm počínal Michal Krčmář, který se díky bezchybné střelbě vyšvihl na 12. místo, za elitní desítkou zaostal o pět vteřin. Obstáli i další Češi Štvrtecký a Karlík. Na nejvyšší stupínek vystoupal Quentin Fillon Maillet z Francie.
  18:57

Druhý letošní sprint na domácí trati si Krčmář ozdobil čtvrtým nejlepším individuálním výsledkem v sezoně. Svou formu naznačil český biatlonista už v nedělním stíhacím klání, kdy se ještě v rámci prvního dílu SP v Novém Městě blýskl čistou střelbou a posunem o 15 míst na 14. pozici.

Michal Krčmář na trati mistrovského štafetového závodu.
Michal Krčmář na MS ve slovinské Pokljuce.

A podobné představení si schoval i pro úvodní klání druhého bloku domácích závodů. Také ve sprintu jej zdobila precizní práce s malorážkou, Krčmář sestřelil všech deset terčů, čímž vyvážil pomalejší běh.

Na druhou položku přijížděl český reprezentant osmnáctý, díky druhé nule v závodě se vyšvihnul na 12. místo s drobnou ztrátou na první desítku. V závěrečných metrech závodu pak ze sebe, jak je jeho nejlepším zvykem, vyždímal poslední zbytky sil a do cíle dorazil na desáté pozici.

Mezi absolutní elitou dlouho nevydržel, o pár chvil později jej z top 10 odsunul Švéd Samuelsson. Z dalších závodníků se před Krčmáře dostal ještě Francouz Guigonnat, Čech tak obsadil velmi solidní 12. příčku s odstupem 44 vteřin.

Střelecky se závod vydařil také Jakubu Štvrteckému, který se s jednou chybou na úvodní položce našel ve výsledkové listině na 29. pozici se ztrátou minuty a 21 vteřin.

Velmi dobře se se třetím startem ve Světovém poháru popasoval Mikuláš Karlík. Nadějný junior skončil 34., o ještě lepší výsledek se připravil dvěma chybami při položce vestoje.

O jednu chybu méně udělal v závodě další mladík Vítězslav Hornig, který však vinou pomalejšího běhu dokončil závod na 50. místě.

Nejhůře z české pětice dopadl Ondřej Moravec, který v posledním sprintu kariéry skončil se třemi chybami 59. Těsně si však zajistil účast mezi šedesátkou biatlonistů v sobotním stíhacím závodě, kde nastoupí do posledního individuálního klání v kariéře.

Ostřílený český reprezentant se definitivně se rozloučí v neděli v jednom z týmových závodů.

Vítězem opět Francouz, Johannes Bö devátý

SP v biatlonu v Novém Městě na Moravě:

Muži - sprint (10 km): 1. Fillon Maillet (Fr.) 22:07,2 (0 tr. okruhů), 2. T. Bö (Nor.) -11,3 (0), 3. Hofer (It.) -14,8 (0), 4. Jacquelin (Fr.) -22,7 (0), 5. Laegreid (Nor.) -23,4 (1), 6. Guigonnat (Fr.) -23,6 (1), 7. Samuelsson (Švéd.) -30,0 (0), 8. Dale -36,7 (1), 9. J. T. Bö (oba Nor.) -37,0 (2), 10. Fak (Slovin.) -39,8 (1), ...12. Krčmář -44,5 (0), 29. Štvrtecký -1:21,1 (1), 34. Karlík -1:28,9 (2), 50. Hornig -1:56,3 (1), 59. Moravec (všichni ČR) -2:02,3 (3).

Průběžné pořadí SP (po 22 z 26 závodů): 1. J. T. Bö 987 b., 2. Laegreid 962, 3. T. Bö 817, 4. Fillon Maillet 812, 5. Dale 783, 6. Samuelsson 736, ...23. Krčmář 300, 36. Moravec 149, 71. Štvrtecký 18, 75. Žemlička 17, 85. Karlík, 86. Krupčík (všichni ČR) oba 7.

Také druhému sprintu v Novém Městě na Moravě vládl francouzký biatlonista. V prvním triumfoval Simon Desthieux, na prvenství svého kolegy o pět dní později navázal Quentin Fillon Maillet. 

Francouz v cestě za druhým vítězstvím v sezoně sestřelil všech deset terčů a vypjal se ke druhému nejrychlejšímu běžeckému času, zaostal jen o tři vteřiny za Johannesem Bö.

Lídr Světového poháru však na rozdíl od francouzského soka pokazil střelbu. Hvězdný Nor na úvodní položce dvakrát chyboval a skončil devátý s odstupem 37 vteřin.

O poznání lépe si počínal jeho starší bratr Tarjei Bö, který po bezchybné střelbě vystoupal na stříbrný stupínek a potvrdil, že v Novém Městě se mu momentálně daří - v neděli ovládl stíhací závod.

Třetí skončil Ital Lukas Hofer, pátý pak další Nor Sturla Holm Lägreid, který tak dotírá na Johannese Bö v bitvě o velký křišťálový glóbus čím dál více. Další střetnutí svedou v sobotním stíhacím klání, které může s vidinou dalšího povedeného výsledku vyhlížet i Krčmář.

Pomozte se zbavit zácpy u vašich dětí: zařaďte do jejich jídelníčku vlákninu GOS/FOS
Pomozte se zbavit zácpy u vašich dětí: zařaďte do jejich jídelníčku vlákninu GOS/FOS

V poslední době se stále více hovoří o významu vlákniny GOS/FOS. Co to vlastně je a proč by neměla chybět ve stravě vašeho potomka? Může například...