11. července 2008 19:02 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kreuziger dojel opět mezi nejlepšími

Žlutý trikot udržel Kirchen.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Žlutý trikot udržel Kirchen. | foto: ČTK

PAŘÍŽ Český cyklista Roman Kreuziger se po čtvrtečním šestém místě neztratil ani v dnešní sedmé etapě Tour de France, když dojel ve skupině největších favoritů na 21. místě. Z prvenství se radoval Španěl Luis León Sanchez ze stáje Caisse d'Epargne. Žlutý trikot udržel Lucemburčan Kim Kirchen, Kreuziger je nyní dvacátý.

Sedmý díl slavného závodu z Brioude do Aurillaku přichystal opět na cyklisty dvě horské prémie druhé kategorie, dojezd etapy byl ale tentokrát rovinatý. V čele se dlouho držela čtyřčlenná skupinka, která se rozpadla deset kilometrů před cílem. Hlavní skupina zhruba 25 favoritů včetně Kreuzigra se odtrhla od zbytku pelotonu a do cíle si dovezla několik desítek sekund k dobru. Ještě před nimi však o svou chvíli slávy úspěšně bojoval Sanchez, jenž po krátkém sólovém úniku udržel šestisekundový náskok.

Čtyřiadvacetiletému cyklistovi patřilo před dnešní etapou až 88. místo a na Tour jede poprvé. Více šancí se mu dávalo spíše v časovkách, neboť je úřadujícím španělským šampionem v jízdě proti chronometru. O druhé místo za ním dnes ve spurtu úspěšně bojoval Němec Stefan Schumacher. Ten ve čtvrtek přišel o žlutý trikot, ale elán do dalších etap mu to zjevně nevzalo. Na třetím místě skončil Kreuzigrův týmový kolega z Liquigasu Filippo Pozzato.

Finiš sedmé etapy (video)

Dnešní etapu už nedokončil čtvrtý muž z roku 2000 Francouz Christophe Moreau, jehož trápila bolest zad. Po nárazu do stromu musel vzdát se zlomeným zápěstím také jeho krajan Lilian Jegou. Startovní pole opustili rovněž cyklokrosař John Gadret a Ital Mauro Facci.

V sobotu čeká na cyklisty mírně zvlněných 172,5 kilometrů z Figeaku do Toulouse.

Výsledky:

1. L. Sanchez (Šp.) 3:52:53, 2. Schumacher (Něm.), 3. Pozzato (It.), 4. Kirchen (Luc.), 5. Valverde, 6. Pereiro, 7. S. Sanchez, 8. Jufre (všichni Šp.), 9. Vandevelde (USA), 10. A. Schleck (Luc.), ... 21. Kreuziger (ČR) všichni -6.

Průběžné pořadí:

1. Kirchen 28:23:40, 2. Evans (Austr.) -6, 3. Schumacher -16, 4. Vandevelde -44, 5. Meňšov (Rus.) -1:03, 6. Valverde -1:12, 7. Millar (Brit.) -1:14, 8. Devolder (Belg.), 9. Pereiro, 10. Lövkvist (Švéd.) všichni -1:21, ... 20. Kreuziger -2:20 .

ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…