Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kreuziger dojel opět mezi nejlepšími

Sport

  19:02
PAŘÍŽ - Český cyklista Roman Kreuziger se po čtvrtečním šestém místě neztratil ani v dnešní sedmé etapě Tour de France, když dojel ve skupině největších favoritů na 21. místě. Z prvenství se radoval Španěl Luis León Sanchez ze stáje Caisse d'Epargne. Žlutý trikot udržel Lucemburčan Kim Kirchen, Kreuziger je nyní dvacátý.

Žlutý trikot udržel Kirchen. foto: ČTK

Sedmý díl slavného závodu z Brioude do Aurillaku přichystal opět na cyklisty dvě horské prémie druhé kategorie, dojezd etapy byl ale tentokrát rovinatý. V čele se dlouho držela čtyřčlenná skupinka, která se rozpadla deset kilometrů před cílem. Hlavní skupina zhruba 25 favoritů včetně Kreuzigra se odtrhla od zbytku pelotonu a do cíle si dovezla několik desítek sekund k dobru. Ještě před nimi však o svou chvíli slávy úspěšně bojoval Sanchez, jenž po krátkém sólovém úniku udržel šestisekundový náskok.

Čtyřiadvacetiletému cyklistovi patřilo před dnešní etapou až 88. místo a na Tour jede poprvé. Více šancí se mu dávalo spíše v časovkách, neboť je úřadujícím španělským šampionem v jízdě proti chronometru. O druhé místo za ním dnes ve spurtu úspěšně bojoval Němec Stefan Schumacher. Ten ve čtvrtek přišel o žlutý trikot, ale elán do dalších etap mu to zjevně nevzalo. Na třetím místě skončil Kreuzigrův týmový kolega z Liquigasu Filippo Pozzato.

Finiš sedmé etapy (video)

Dnešní etapu už nedokončil čtvrtý muž z roku 2000 Francouz Christophe Moreau, jehož trápila bolest zad. Po nárazu do stromu musel vzdát se zlomeným zápěstím také jeho krajan Lilian Jegou. Startovní pole opustili rovněž cyklokrosař John Gadret a Ital Mauro Facci.

V sobotu čeká na cyklisty mírně zvlněných 172,5 kilometrů z Figeaku do Toulouse.

Výsledky:

1. L. Sanchez (Šp.) 3:52:53, 2. Schumacher (Něm.), 3. Pozzato (It.), 4. Kirchen (Luc.), 5. Valverde, 6. Pereiro, 7. S. Sanchez, 8. Jufre (všichni Šp.), 9. Vandevelde (USA), 10. A. Schleck (Luc.), ... 21. Kreuziger (ČR) všichni -6.

Průběžné pořadí:

1. Kirchen 28:23:40, 2. Evans (Austr.) -6, 3. Schumacher -16, 4. Vandevelde -44, 5. Meňšov (Rus.) -1:03, 6. Valverde -1:12, 7. Millar (Brit.) -1:14, 8. Devolder (Belg.), 9. Pereiro, 10. Lövkvist (Švéd.) všichni -1:21, ... 20. Kreuziger -2:20 .

Autor:

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...