31. srpna 2011 17:47 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kreuziger má ruku v sádře. I tak trénuje šest hodin denně

Roman Kreuziger na Giro d´Italia. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Kreuziger na Giro d´Italia. | foto: www.proteam-astana.com

PLZEŇ Cyklista Roman Kreuziger by po sundání sádry ze zlomené levé ruky chtěl startovat na mistrovství světa, které v Kodani začne 19. září. Jezdec, který absolvoval třítýdenní Tour de France se zlomeninou člunkové kosti, to dnes uvedl na svém webu.

"Rád bych startoval na mistrovství světa v Dánsku. Původně plánované starty v Kanadě padly, mistrák světa by měl být první závod po zlomenině ruky. Pak bych chtěl jet pět jednorázovek v Itálii, abych se rozjel k závodu Kolem Lombardie," nastínil Kreuziger svůj nejbližší program.

Roman Kreuziger se sádrou na ruce.
Vlevo Roman Kreuziger na Tour de France.

Český cyklista Roman Kreuziger absolvoval letošní Tour de France se zlomenou rukou.

Na kole začal trénovat už během srpna, třebaže ho zraněná ruka ještě poměrně hodně omezovala. "Od pondělka jezdíme v Plzni s Ferym (Františkem Raboněm) a Kozubem (Stanislavem Kozubkem), máme tady takové minisoustředění. Ale já už trénuju poměrně tvrdě, mám velkou chuť závodit.

Na kole trávím od tří a půl do šesti hodin," uvedl jeden z lídrů stáje Astana. Pokud nenastanou komplikace, měli by mu lékaři sádru příští týden sundat. "Ve čtvrtek jsem byl na vyšetření u docenta Soukupa v Mladé Boleslavi a dohodli jsme se, že sádru sundáme 6. září. Hned potom půjdu na magnetickou rezonanci a doufáme, že budu moci začít s rehabilitací a taky konečně pořádně jezdit na kole," řekl Kreuziger.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!