26. července 2011 20:08 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kreuziger má zlomeninu. Vědět to, odstoupím, řekl

Roman Kreuziger se sádrou na ruce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Kreuziger se sádrou na ruce. | foto: www.romankreuziger.com

PRAHA Cyklista Roman Kreuziger jezdil většinu Tour de France se zlomenou rukou. Úterní vyšetření v Mladé Boleslavi odhalilo frakturu člunkové kosti. Kreuziger se kvůli šestitýdennímu léčení nezúčastní sobotního klasického závodu v San Sebastianu.

"Na dvou místech je mikrofraktura člunkové kosti. Dostal jsem na šest týdnů sádru. Příští pondělí jdu na další kontrolu, do té doby budu odpočívat v Česku," uvedl Kreuziger na svém webu.

Sádra je podle něho lepším řešením než případná operace. "Nedá se nic dělat. Budu jen doufat, že příští týden budu moct s tou sádrou začít trénovat aspoň na ergometru nebo i na kole. Byl bych rád, kdybych mohl jet v září ty závody v Kanadě, jak jsem měl v plánu. Protože takhle bych sezonu skončit nechtěl." Jezdec stáje Astana si zápěstí narazil v hned první etapě slavného závodu, nešťastný pád v sedmém závodním dnu Tour zranění ještě zhoršil.

Pětadvacetiletý jezdec v dalších etapách poraněné místo šetřil a vážně zvažoval, že odstoupí. Kdyby jediný český účastník Tour tušil, jaký je rozsah zranění, zřejmě by do finiše na Champs-Élysées nedojel. "Mohl jsem mít už dva týdny sádru, ale já netušil, že to bude takhle vážné. Chtěl jsem Tour dojet do cíle. Teď je prvořadé, abych se dal dohromady," řekl.

Kreuziger po dvou devátých místech z předchozích ročníků obsadil v letošním závodě 112. místo s tříhodinovou ztrátou na vítězného Australana Cadela Evanse.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!