Sobota 25. března 2023, svátek má Marián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Patnáctý Kreuziger: Až na výsledek jsem spokojený

Sport

  21:06aktualizováno  22:44
LONDÝN (Od zpravodaje LN ve Velké Británii) - Dlouho se držel mezi uprchlíky s nadějí na jednu z medailí. Nakonec se ale musel spokojit s patnáctým místem. "Se závodem jsem spokojený, tedy až na ten výsledek," říká Roman Kreuziger.

V pozadí Roman Kreuziger foto: ČTK

Překvapilo vás, že si to nechali Britové, kteří hodně mluvili o zlatu pro Cavedishe, takhle ujet?
Ten okruh nebyl tak těžký, i proto, že kopec byl pěkně rovnoměrný. Takže se na něm moc vydělat nedalo. Ale podstatné byly ty vlny za ním. U nás se ale sešla dobrá skupina a dalo se něco na peloton najet. Kdyby ale týmy v zadu byly kompaktní, mohly v závěrečných třiceti kilometrech hodně sjet. Protože cesty byly dost široké. Ale všichni byli unavení, protože se závodilo opravdu od začátku. I těm sprinterským týmům chyběli lidé. Ale je to dobře. Angličané si mysleli, že vyhrají levou zadní. Jsem rád, že to dopadlo jinak. Protože to dávali najevo až moc hlasitě. Opět se navíc potvrdilo, že když se opravdu závodí agresivně, tak olympijský závod nemusí být klání sprinterů.

Co to ukázalo vám?
S klasickými závody se tenhle nedá moc srovnávat, nebyl tak kontrolovaný. Bylo to i o štěstí nespadnout. Už předem jsem říkal, že bude důležitá první půlka a následně se dá něco vymyslet. Proto jsem byl od prvního úniku aktivní. Až na ten výsledek jsem se svým vystoupením spokojený.

A s čím byste byl spokojený úplně?
To říkat nebudu.

Tak jinak. Kazach Vinokurov s Kolumbijcem Rigobertem Uranem to zkusili. Nešlo také něco vymyslet?
Určitě ano, kdyby tahle dvojice neujela. To, že jsem nejel za Uranem mě možná bude časem mrzet. Ale stalo se a už to nezměním.

Vítězství nečekaně slavil Alexandr Vinokurov.

Ovlivnil koncovku pád Švýcara Fabiana Cancellary?
Vůbec. Nic moc se tam nestalo. Cancellara chystal útok, že pojede zatáčku s třemi metry a pak nastoupí a už se ztratí, protože vypadal moc dobře. Ale beztak člověk musí riskovat a jemu to nevyšlo.

Potkal jste se s vítězem Alexandrem Vinokurovem?
Poblahopřál jsem mu jen v cíli. O vítězství si řekl, nastoupili v momentu, kdy všichni měli unavené nohy. Je to závodník ze stejné stáje, takže velká gratulace.

Jak se britský neúspěch odrazí v časovce? Budou mít ještě větší motivaci?
Bradley Wiggins pracoval od začátku, je to určitě adept na medaili. Ale silný bude i Cancellara a Tony Martin z Německa, který individuální závod zabalil už na začátku, aby pošetřil síly právě na časovku.

Mohlo by vás zajímat