Kreuziger vyhrál závod kolem Švýcarska

18:45
BERN - Český cyklista Roman Kreuziger vyhrál závod Kolem Švýcarska a premiérovým triumfem v seriálu Pro Tour dosáhl životního úspěchu. V dnešní závěrečné etapě udržel v čele celkové klasifikace téměř minutový náskok před druhým Andreasem Klödenem, který si vybojoval v sobotní časovce. Z vítězství v posledním dílu tradiční generálky na Tour de France se radoval domácí Fabian Cancellara.

Spokojený Kreuziger (uprostřed). foto: ČTK

"Nebyla to lehká etapa, ale zažil jsem tady náročnější," citoval českého jezdce server cyclingnews.com.

Dvaadvacetiletý Kreuziger dnes ve žlutém trikotu vedoucího jezdce dojel do cíle na 26. místě a v průběhu 168 km dlouhé etapy z Altdorfu do Bernu spolu se svým týmem Liquigas jistil náskok v čele celkového pořadí. Do cíle nakonec dorazil s osmivteřinovou ztrátou na vítězného Cancellaru a ve stejném čase jako Klöden.

Juniorský mistr světa z roku 2004 si premiérový triumf prakticky zajistil v sobotní horské časovce, kterou vyhrál a s náskokem 49 vteřin se posunul na první místo závodu. Kreuziger oplatil švýcarským vítězstvím Klödenovi porážku ze závodu Kolem
Romandie, kde ho v konečném pořadí překonal pouze německý cyklista.