Sobota 10. prosince 2022, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Krev z něj tekla proudem a soupeř slavil. Bisping vstal a ikonu MMA porazil

Sport

  16:30
LONDÝN/PRAHA - Krvácení v obličeji už ani nešlo zastavit, ale britský bojovník MMA Michael Bisping přesto pokračoval v zápase. Nakonec - i když byl v jednu chvíli kousek od porážky - slavil největší vítězství kariéry. V nezapomenutelném zápase porazil legendárního Andersona Silvu.

Michael Bisping dostává naloženo od Andersona Silvy. foto: Reuters

Profesionálové na hrách v Riu? Je to šílené, říká bývalý český boxer Konečný

Víkendová show profesionální organizace UFC nabídla v Londýně dva příběhy o nezdolné vůli v jednom zápase.

První napsal brazilský zápasník Silva, který ve střední váze organizace UFC držel mistrovský pás nepřetržitě 2 457 dnů (v letech 2006 až 2013) a je legendou tvrdého bojového sportu MMA.

V prosinci 2013 chtěl Silva titul zpátky, ale v zápase proti Chrisu Weidmanovi si zlomil nohu. A při comebacku v lednu 2015 měl pozitivní dopingový test, za který dostal roční distanc. Přesto po dlouhé pauze nastoupil k dalšímu zápasu - ve čtyřiceti letech.

„Jsi podvodník!“ zaútočil Bisping, jenž ukázal srdce bojovníka přímo v zápase, který v londýnské O2 areně dostal diváky do varu.

Útočil i v oktagonu, přestože se ho Silva snažil vyvést z míry - provokoval, dělal zvláštní pohyby, jindy se úplně zastavil se svěšenýma rukama a díky své rychle uhýbal před údery hlavou.

Rozhodčí naštěstí zápas neukončil

První dvě kola patřila podle rozhodčích Bispingovi, ačkoliv mu slavný soupeř rychlými údery způsobil krvavé zranění v obličeji. Ale pak, na konci třetího kola...

Konec? Vypadalo to tak, protože Silva i bez jakéhokoliv výroku rozhodčího začal slavit, vyskočil na klec a s rukama nad hlavou si užíval vítězství.

Kličko a Mayweather na olympiádě v Riu? Světová boxerská federace je pro

Britský bojovník se podíval na rozhodčího a upozorňoval, že mu vypadl chránič zubů. V tu chvíli schytal brutální naskočené koleno do hlavy a padl k zemi.

Třetí kolo mezitím skončilo a rozhodčí Herb Dean chodil v oktagonu a všem opakoval: „Není konec! Není konec! Já jsem zápas neukončil!“

„Říkal jsem si, ať hlavně není konec. Dokud dýchám, tak se snažím pokračovat v zápase.“

„Cítil jsem se v pohodě, ale nevěděl jsem přesně, jestli rozhodčí zápas neukončil. Ale naštěstí jsem zjistil, že ne, takže ani moje práce nebyla u konce,“ popisoval Bisping.

Kdyby zůstal Anderson aktivní, vyhrál

K.O. musí vyhlásit rozhodčí, neexistuje počítání jako třeba v boxu. Což se v tomto případě nestalo. Zároveň se ozval gong, takže Silva by neměl čas na ukončení zápasu, ani kdyby nezačal slavit vítězství.

Wrestler požádal soupeřku o ruku, pak se snoubenkou mrštil o zem

Vyprodaná O2 arena šílela. Domácí bojovník byl stále ve hře, i když mu z obličeje tekla krev proudem a barvila Bispingův hrudník či kraťasy i podlahu zápasiště do ruda. Měl tržné rány nad okem, pod okem i na nose.

Ve zbývajících dvou kolech udělal Silva chybu. Netlačil na otřeseného soupeře, který tak vydržel až do konce zápasu a sám sem tam zaútočil.

„Kdyby Anderson zůstal agresivní celé utkání, tak by vyhrál,“ konstatoval bývalý šampion UFC Jon Jones na Twitteru.

Při vyhlášení výsledků stáli vedle rozhodčího rozbitý Bisping, jenž stále nemohl zastavit krvácení, a Silva bez viditelnějšího zranění. Přesto sudí Dean zvedl ruku britského bojovníka (všichni tři bodovací rozhodčí měli na lístcích Bispingovo těsné vítězství 48:47).

Nemůžete si přát víc, než vyhrát doma

„Bojovat proti Andersonovi Silvovi ve vyprodané hale ve vaší rodné zemi a ještě vyhrát? Nemůžete si přát nic lepšího,“ řekl Bisping. „Byla to úžasná bitva a myslím, že si ji lidé užili. Stejně jako já.“

Přestože měli za sebou tvrdý zápas, před kterým navíc mezi oběma létala ostrá slova, Bisping a Silva si podali ruce, poklekli a uklonili se. Zbití chlapi si vyjádřili vzájemnou úctu.

Japonský politik pořádá v KLDR wrestlingový turnaj. Kvůli uneseným krajanům?

„Silnější výrazy k tomu patří, ale vůči Andersonovi mám samozřejmě nekonečný respekt. Je to nejlepší bojovník všech dob. Proto beru tohle vítězství jako největší v kariéře,“ vysvětlil Bisping.

Že by se v sedmatřiceti letech přiblížil zápasu o titul profesionální organizace UFC? Několikrát byl blízko, ale nikdy o mistrovský pás nebojoval. A napřímo si o takové utkání neřekl ani tentokrát.

„Proč jsem si neřekl o zápas o titul? V tu chvíli jsem vůbec nemyslel na nějaký další zápas. Měl jsem v hlavě jen vítězství nad Andersonem Silvou, svou rodinu a všechny lidi, kteří se v životě pohybují kolem mě,“ dodal Bisping.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat