24. července 2015 13:34, aktualizováno  19:21 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Spekulace: Kiki a Maki se rozchází. Konec spolupráce prý oznámí v pondělí

Česká dvojice Kristýna Kolocová (vlevo) a Markéta Sluková v duelu proti finským... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká dvojice Kristýna Kolocová (vlevo) a Markéta Sluková v duelu proti finským... | foto: ČTK

PRAHA Nejúspěšnější český beachvolejbalový pár Kristýna Kolocová a Markéta Sluková se údajně rozpadá. Informaci v pátek přinesl Český rozhlas s tím, že hráčky konec spolupráce definitivně potvrdí na pondělní tiskové konferenci.

Hráčky zatím k rozchodu odmítají podat bližší informace. Konkrétně nechtěl hovořit ani jejich trenér Simon Nausch, jenž Radiožurnálu řekl: „Je tu spousta drbů. Vím o nich, ale nemůžu k nim nic říct. Nechme to na pondělí. Žádnou z těchto zvěstí zatím nechci komentovat.“

Kolocová se Slukovou se prý rozchází kvůli financím. V posledních měsících ovšem vázla i jejich sportovní spolupráce: pár si procházel výsledkovou krizí, která vygradovala 17. místem na MS v Nizozemsku.

Loni přitom prožily životní sezonu. Vyhrály turnaj v Berlíně i v Praze a ovládly též mistrovství České republiky. Zúčastnily se také OH v Londýně (2012), kde obsadily 5. příčku.

Pokud se spekulace potvrdí, skončí Kiki a Maki rok před olympiádou v Riu, kterou si stanovily za hlavní cíl. 

Zároveň se rozpadá i druhá česká dvojice Martina Bonnerová a Barbora Hermannová, přičemž druhá jmenovaná má vytvořit novou dvojici se Slukovou. Bonnerovou však chování parťačky zklamalo.

„Postavila mě před hotovou věc. Slušný člověk by měl spolupráci ukončit po předešlé domluvě a po ukončení sezony,“ napsala na Facebook.

Plážovým volejbalistkám Kristýně Kolocové a Markétě Slukové patří v kalendáři...
Volejbalistky Kristýna Kolocová (vlevo) a Markéta Sluková ozdobily prestižní...

Zatím není jasné, jak to bude se startem Kolocové se Slukovou na mistrovství Evropy, které začne v Klagenfurtu příští týden v úterý. 

Pár figuruje v rozlosované základní skupině G, jejich soupeřkami by měly být Němky Laboureurová se Sudeovou, Litevky Povilaityteová s Dumbauskaiteovou a Finky Hasuová s Parkkinenovou.

lsoLukáš Šonský

Najdete na Lidovky.cz