Pondělí 16. prosince 2019svátek má Albína 9 °C oblačno Předplatné LN
31. srpna 2015 19:45 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Odvržená, teď zlatá Kolocová: Raduji se mnohem intenzivněji než s Markétou

Kristýna Kolocová (vlevo) se s novou spoluhráčkou a již maminkou Hanou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kristýna Kolocová (vlevo) se s novou spoluhráčkou a již maminkou Hanou... | foto: ČTK

PRAHA Měsíc od třaskavého rozpadu nejlepšího českého beachvolejbalového páru se Markéta Sluková a Kristýna Kolocová nerozcházejí pouze v pohledu na radikální řešení situace, který Sluková iniciovala, ale i ve sbírání úspěchů s novými parťačkami. Zatímco Sluková s Barborou Hermannovou neprošly ani jednou ze dvou kvalifikací na Světovém okruhu, Kolocová se v neděli po boku Hany Skalníkové stala mistryní republiky.

Sluková s Hermannovou na poslední chvíli účast na republikovém mistrovství zrušily, z toho pohledu měla Kolocová se Skalníkovou cestu za zlatem snazší. „Radost z vítězství je teď pro mě mnohem intenzivnější než s Markétou,“ říká Kolocová v rozhovoru pro Lidovky.cz.

Na prvním turnaji (domácím Superpoháru) třetí místo, hned na následující akci jste se staly mistryněmi republiky. Představovala jste si, že by váš nový začátek mohl dopadnout lépe?
Tak mohly jsme vyhrát i ten první. (smích) Myslím, že se to tak hezky doplnilo. První turnaj ještě nemohl být taková pohádka, že bychom přišly, sotva spolu potrénovaly a hned vyhrály. Když jsme zjistily, že to nebude až tak snad snadné, je to teď o to hezčí. Obětovaly jsme tomu opravdu hodně, poslední dny jsme se snažily trénovat co nejvíc. Hlavně individuálně a zejména Hanka, která po porodu takto intenzivně netrénovala. Díky tomu teď můžu cítit, že jsme vyhrály tak trochu i za odměnu.

Mluvíte o individuálním tréninku, kolik tedy stihly mistryně republiky společných tréninkových jednotek?
Napočítaly jsme jich jen šest.

Plážová volejbalistka Kristýna Kolocová (vpravo) se baví s novou spoluhráčkou...
Vpravo plážová volejbalistka Kristýna Kolocová (zády) se objímá s novou...

To zní jako idylická spolupráce. Takže vám to klape nejen výsledkově, ale i ze samotné hry jste nadšena?
Zvolila jsem si Hanku i z toho důvodu, protože jsem tušila, že to s ní bude fajn, sedne nám to oběma a budeme hrát v Česku o ty nejvyšší příčky. Během těch turnajů jsme si sedly i osobnostně, měly jsme na hřišti velkou pohodu, spoustu legrace a žádné tlaky a velká očekávání jedna od druhé. Každá jsme do toho chtěla dát maximum ze sebe a to v uvozovkách stačilo, aby to dopadlo tak, jak to dopadlo. Hlavně mám pocit, že to bylo hrozně príma a to mistrovství republiky jsme si užily s výborným pocitem.

Nastupovat bez tlaku okolí a velkých očekávání, to musí být pro vás po letech velká změna, že?
Upřímně řečeno, sama od sebe pořád něco očekávám. Tlak od okolí je jen jedna věc. Na druhou stranu pro mnoho lidí jsme byly i tak favoritkami, takže tlak tam pořád je a dokud budu hrát, tak ho po tom všem, co jsem si prožila, už asi budu cítit na věky věků. Samozřejmě to není takové, jako když jsme hrály s Markétou. V čem je největší rozdíl, že teď je pro mě radost z vítězství daleko intenzivnější a z každého jednoho zápasu, kdežto s Markétou to bylo trochu takové „tak splněno“. Ne do negativa, třeba do lehkého plusu. Ale teď s Hankou to byla velká radost. I s tím, že jsme nevěděly, co očekávat jedna od druhé, jsme si to užily daleko víc.

Když jste oznámila jméno nové parťačky, dodala jste, že spolu budete hrát pouze na domácím písku. To pořád platí, nebo plánujete společně i působení na mezinárodní scéně?
Máme před sebou ještě jeden turnaj v Opavě a tím bychom měly spolupráci ukončit. Nejsme ještě napevno dohodnuty, ale žádná budoucí mezinárodní spolupráce není v plánu.

Jinými slovy - budete hledat někoho nového? Co se vám při pohledu na vaši sportovní budoucnost honí hlavou?
Jé, to nechtějte vědět, co se mi honí hlavou. (smích) Situace je taková, že chci naplno odehrát to, na čem jsme se domluvily s Hankou. Dál samozřejmě něco plánuji, nicméně to ještě není oficiální, takže bych si to zatím nechala pro sebe. Řeknu jen, že nějaké plány mám a zdají se být čím dál reálnější.

Plážová volejbalistka Kristýna Kolocová.

Plážová volejbalistka Kristýna Kolocová.

Jak moc se po rozpadu vašeho páru s Markétou Slukovou změnila vaše finanční situace?
Každý týden necestuji po Světové tour, kde vydělávám peníze. Teď za vítězství na mistrovství republiky jsem vyhrála 21 tisíc korun děleno dvěma, na jiných turnajích se vyhrával desetinásobek, nebo i víc. V tom je rozdíl obrovský. Na druhou stranu jsem neočekávala, že to po rozpadu bude stejné. Někteří sponzoři, kteří s námi byli, zůstali částečně, někteří od toho samozřejmě ustoupili úplně. Ekonomické podmínky, které jsme si s Markétou za ty roky vybudovaly, byly v letošním roce konečně tak dobré, že jsme si s sebou mohly brát třeba i fyzioterapeutku na turnaje. To byla věc, o které jsme vždycky snily. Teď jsem zpátky nohama na zemi a bude se začínat zase od nuly. Ale věřím, že se to zase nějakým způsobem podaří. Nějaké pomoci a podpory už přislíbené mám, ale samozřejmě to asi nebude takové, jako to bylo třeba s Markétou v posledních dvou letech.

Nejste tedy zatím nucena se místo nové parťačky poohlížet po nějaké brigádě?
V tuhle chvíli zatím ne. Myslím si, že je potřeba investovat energii jen jedním směrem. Věřím, že kdybych se zaobírala hledáním nějaké práce či jiné formy přivýdělku, tak by to co se týče mého budoucího hraní nedopadlo, jak by mělo. Otázka je, co přinese zima, zda si budu nucena něco hledat. Teď jsem se snažila hrát alespoň ty české turnaje, což je přivýdělek celkem přijatelný. Takže uvidím...

Martin Křížek

Autor

Martin Křížekmartin.krizek@lidovky.czČlánky
Premium

Cítím hořkost. Bývalý šéf mordparty poprvé promluvil o svém odchodu

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let, stál za objasněním řady vražd a...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Průvodce Lukáš Lev | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...

Premium

Hořký čaj? Nesmysl! Pediatr v knize vyvrací mýty o domácím léčení dětí

Dětský lékař z Hradce Králové Ladislav Hanousek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Hradecký dětský lékař Ladislav Hanousek vydal knihu Maminko, není mi dobře, která má rodičům pomoci s léčbou i výchovou...