Pondělí 4. července 2022, svátek má Prokop
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kritika? V Soči všechno šlape, sportovci si podmínky chválí

Sport

  7:00
PRAHA - S přípravami finišovali na poslední chvíli, čelili kritice médií i narážkám veřejnosti. Nakonec si ale Rusové mohou mnout ruce: olympiáda totiž v posledních dnech sklízí i chválu.

Čeští olympionici v horské vesnici. foto: MAFRA - Michal Sváček

Neříkej hop, dokud nepřeskočíš, zní otřepané české přísloví. Už teď ale organizátoři nejdražší olympiády v historii vyslali do světa zprávu - komplikace jsme včas vyřešili, nejsledovanější událost roku probíhá bez problémů.

I když... Nedostatky by se samozřejmě našly, ale to hlavní se v Soči zvládlo. A nestranní pozorovatelé se diví: "Jak to mohli stihnout?!" Vždyť ještě při prosincovém turnaji hokejistů připomínalo město jedno velké staveniště, nyní si však sportovci prostředí pochvalují.

"Bavil jsem se tu s kluky - kteří na rozdíl ode mě zažili za posledních dvacet let nějakou tu olympiádu navíc - o tom, že tato je zdaleka nejlépe zorganizována," řekl například hokejový útočník Petr Nedvěd. "Žádné fronty, tlačenice nebo problémy s transportem," doplnil zkušený veterán ve výběru trenéra Aloise Hadamczika.

"Perfektní! Co jsem slyšel od spoluhráčů, tak ve srovnání s olympiádou v Turíně je to tady jako v Las Vegas," usmíval se brankář Jakub Kovář. Hráče potěšily pěkně vybavené pokoje, blízkost jídelny i sportovních areálů. "Vstanu a svítí mi sluníčko do obličeje, hned mám lepší náladu," líčil zase další z gólmanů Alexander Salák.

Nestrádají ani biatlonisté, jejich trať se nachází nedaleko jejich dočasných domovů. "Až se vrátím do Čech, nebude se mi chtít ani nic dělat. Je tu taková pohoda," řekla Gabriela Soukalová.

Krátce před startem her se přitom svět bavil úsměvnými snímky. Dvě toalety v jedné kabince, stížnosti novinářů i záplavy fekálií. Aktéři se děsili, ale s příjezdem na místo všechny obavy opadly.

A Rusové všem vytřeli zrak.

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Mohlo by vás zajímat