25. listopadu 2008 14:07 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Krize trápí ruský basketbal

Brnu nic podobného nehrozí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brnu nic podobného nehrozí. | foto: ČTK

MOSKVA Ekonomická krize, která vedla až k pondělnímu odstoupení CSKA Moskva z Evropské ligy basketbalistek, údajně trápí i další ruské kluby. Podle manažera brněnských basketbalistek Jiřího Hamzy není vyloučeno, že osud CSKA v nejbližší době potká i další týmy.

"Ruská krize je dost vážná. Podle mých informací má šest z deseti ruských klubů basketbalistek vážné problémy. Nejlépe je momentálně situovaný Jekatěrinburg," řekl dnes novinářům Hamza.

Podle něj je hlavní příčinou přeplácení hráček. "Podle mého názoru není normální, aby hráčky dostávaly za čtyřměsíční angažmá v Rusku půldruhého milionu dolarů. Netýká se to pouze basketbalistek, ale i hokeje a fotbalu.

Takové přeplácení hvězd je nesmyslné," dodal Hamza.

Českým mistryním z Gambrinusu Sika Brno podle jeho slov ekonomická krize nehrozí. "Už před třemi lety jsem řekl, že rozpočet nebudeme navyšovat. Ani za cenu, že bychom měli ustoupit z našich pozic. Přesto nás současná celosvětová ekonomická krize nabádá k opatrnosti. Děláme kroky, aby nás nepotkala. Můžeme si dovolit utrácet, jen na co stačíme," poznamenal brněnský manažer.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz