17. června 2011 14:21 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Krutý osud: Wimbledon uvidí duel Isner-Mahut

John Isner a Nicolas Mahut. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy John Isner a Nicolas Mahut. | foto: Reuters

LONDÝN Podle vlastních slov se z toho zápasu vzpamatovával Francouz Nicolas Mahut zbytek sezony. Nyní se mu však vzpomínky na nejdelší tenisový duel historie vrátí, i kdyby nechtěl. V prvním kole třetího grandslamového turnaje světa ve Wimbledonu se totiž opět představí proti svému loňskému sokovi z nejdelšího zápasu historie - Američanovi Johnu Isnerovi.

Ti, co nevěří v osud, by pomalu měli začít. Jak jinak nazvat fakt, že téměř na den přesně se opět po roce na nejslavnější tenisové trávě světa utkají v prvním kole třetího grandslamového turnaje sezony Francouz Nicolas Mahut a Američan John Isner?

NEJDELŠÍ ZÁPAS TENISOVÉ HISTORIE

Jen pro připomenutí - jde o dva tenisty, kteří loni mezi 22. a 24. červnem ve Wimbledonu psali historii nejdelšího utkání všech dob. Isner nakonec slavil vítězství až po výsledku 70:68 v pátém setu a přesně po 11 hodinách a pěti minutách hry. O jejich souboji si povídal celý - nejen tenisový - svět.

Před letošním Wimbledonem Mahut pro agenturu Reuters přiznal, že by jen velmi nerad nastoupil na kurtu číslo 18, kde se loni zápas hrál. "Po tom náročném utkání jsem si prošel určitými depresemi. Musel jsem se psychicky srovnat, což nebylo vůbec lehké, neměl jsem nikoho, kdo by mi pomohl. Dostával jsem se z porážky tři měsíce," prozradil devětadvacetiletý tenista.

PÁTÝ SET LOŇSKÉHO SOUBOJE MAHUT-ISNER

Představitelé All England Clubu, kde se Wimbledon hraje, následně na kurt těsně před losováním 125. ročníku slavného turnaje umístili pamětní plaketu nejdelšího tenisového turnaje historie. O pár hodin později se musely o Mahuta pokoušet mdloby, když pořadatelé nalosovali oba tenisty (Isner je nyní 39. hráč světa, Mahut 99. a do hlavní soutěže se probil z kvalifikace) opět proti sobě.

"Nemohl jsem tomu uvěřit," citoval Isnera wimbledonský web. "Minulý týden jsem s Mahutem vtipkoval a říkal mu: 'Počkej, budeme hrát spolu'. On říkal, že ne, že to se určitě nestane, že to není legrace," řekl Američan. Na sobotu plánoval s Mahutem trénink. "Ale teď ho zrušíme a zajdeme spíš na večeři. Jsme kamarádi." "Isner s Mahutem po roce znovu v prvním kole, tak to je ta nejúžasnější věc, kterou jsem v tenisu zažil," reagoval Murray na souboj rekordmanů na sociální síti Twitter.

Jedno přání se ale Francouzi přece jen splní. Přestože ani jeden z hráčů nepatří mezi top tenisty žebříčku, dá se očekávat, že se jejich duel odehraje na větším kurtu, než jakým je ten s číslem 18...

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.