15. června 2011 14:05 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kubica chce ještě letos závodit. Lékaři to vylučují

Robert Kubica. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Robert Kubica. | foto: Polský server Fakt.

PRAHA Touží se postavit na startovní rošt. Znovu usednout za volant formule 1. Robert Kubica se po únorové nehodě v rallye zotavuje z vážných zranění. Na start F1 to zatím ale rozhodně není.

Denně dojíždí do Viareggia, lékařského centra pro piloty formule 1 v Itálii. Cvičí třikrát týdně 5-6 hodin kvůli tomu, aby se ještě letos stihl vrátit na závodní okruhy. "Prostě se musím vrátit," nedávno odhodlaně opakoval polský jezdec Robert Kubica zahraničním médiím. "Vše probíhá bez komplikací a v srpnu bychom měli mít o jeho návratu do formule jasnější představu," dodal Kubicův manažer Morelli.

V polovině června ale Kubica ještě není ve stavu, ve kterém by mohl začít závodit. Každý krok dělá s obtížemi, kvůli dvaceticentimetrové jizvě a dlaze na pravé ruce nemůže používat obě berle a i při vystupování z auta mu musí pomáhat manželka.

"Sportovci mají silnější organismus než obyčejní lidé. Oběhový systém, svaly, klouby jsou mnohem silnější, ale zranění Kubicy jsou vážná a urychlení léčby není vhodné," popsal polskému severu Fakt lékař Łucarz.

"V srpnu Roberta čeká operace ruky. Po ní bude snazší určit termín návratu," řekl Łucarz. Vzápětí ale dodal, že Kubicův návrat ještě v letošní sezoně F1 není moc realný.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!