9. června 2008 10:52 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kubicovi narostla křídla

Robert Kubica se raduje ze svého prémiového vítězství ve Formuli 1 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Robert Kubica se raduje ze svého prémiového vítězství ve Formuli 1 | foto: ČTK

MONTREAL Polský pilot Robert Kubica v neděli v Montrealu vyhrál svou premiérovou Velkou cenu formule 1 a hned má velké plány.

 Jezdec stáje BMW se dostal do čela světového šampionátu a po sezoně by rád slavil titul mistra světa. "Když jste po sedmi závodech první a až na Velkou cenu v Austrálii bylo vaším nejhorším umístěním v sezoně čtvrté místo, tak tu šanci musíte využít, řekl Kubica. "Věřím, že tým pro to udělá všechno a stejně tak já dám do boje o titul maximum," dodal třiadvacetiletý Polák.

Po nedělním závodě vede šampionát o čtyři body před loňským vicemistrem světa Lewisem Hamiltonem. K premiérovému triumfu mu pomohla kuriózní nehoda v boxech, kde Hamilton narazil do úřadujícího šampiona Fina Kimiho Räikkönena a sebe i jezdce Ferrari vyřadil ze závodu.

Britský pilot Lewis Hamilton za svou chybu tvrdě zaplatí v příštím závodu na francouzském okruhu Magny Cours bude mít pozici na startu o deset míst horší, než si vyjede v kvalifikaci.Rozhodčí potrestali vicemistra světa z McLarenu za to, že naboural při výjezdu z boxů ferrari světového šampiona Fina Kimiho Räikkönena, jenž čekal, až zhasne červené světlo. "Hrozně rychle zastavili, navíc já tu červenou pořádně neviděl, " hájil se Hamilton.

Nešťastný byl z předčasného konce i Räikkönen "Chybu může udělat každý. Já jsem ji udělal třeba před dvěma týdny v Monaku. Je ale něco jiného, když uděláte chybu, když jedete 200 km/h, a něco jiného je, když vrazíte do auta stojícího před červeným semaforem,“ nechal se slyšet finský pilot

ČTK, Lidovky.cz

Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.