27. listopadu 2012 15:24 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kulhavý o budoucnosti: Jsem rozhodnutý, ale musím mlčet

Jaroslav Kulhavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaroslav Kulhavý | foto: ČTK

PRAHA Biker Jaroslav Kulhavý ještě stále nemůže utnout spekulace o tom, kam povedou jeho další kroky v kariéře. Olympijský vítěz v cross country z Londýna je sám za sebe rozhodnutý, ale potřebuje doladit některé z detailů smlouvy a do té doby je zavázán mlčením.

"Ještě to bohužel nemůžu zveřejnit, protože ještě není doladěná smlouva, v níž nám chybí dotáhnout pár drobností. Vážně nemůžu ani naznačit, je nějaká dohoda a tou se budu řídit," řekl v úterý Kulhavý novinářům. Sám už má ale jasno. "Rozhodnutý jsem, a i když ladíme ještě některé detaily ve smlouvě, nemělo by se na tom už nic měnit," ujistil.

Má prý nastíněné dvě varianty, s nimiž bude do budoucna spokojený. "Jedna z nich prostě vyjde. Silnice tam figuruje buď teď, nebo potom později.

Dotáhli jsme to do toho stadia, že to, co bych si v kariéře chtěl splnit, tak bych si splnit měl, což je moc dobře," připomněl Kulhavý, jak moc ho angažmá mezi profesionálními silničáři láká.

Olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý (vpravo) a úspěšný paralympionik Jiří Ježek převzali Cenu Roberta Bakaláře za přínos pro českou cyklistiku.

Olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý (vpravo) a úspěšný paralympionik Jiří Ježek převzali Cenu Roberta Bakaláře za přínos pro českou cyklistiku.

Jednu jistotu však již mohl s předstihem odtajnit. "Určitě zůstanu na kolech Specialized, to je jediná jistá věc," prohlásil Kulhavý, jenž věří, že udělal krok správným směrem. "Ještě není nic stoprocentně hotového, ale myslím, že jsem se rozhodl správně. Podle toho, jak to vypadá, by to mělo být super," dodal Kulhavý.

Již na vyhlášení Krále cyklistiky za rok 2012, jímž byl opět po roce zvolen, prozradil, že nabídka na přestup na silnici přišla relativně pozdě.

"Nebylo to ale nijak překvapující. Bylo to do jisté míry hodně i na nás, protože do olympiády jsme nechtěli o ničem slyšet a o ničem jednat. Pak jsem měl jiné starosti a odsouvalo se to ještě až po mistrovství světa," připustil Kulhavý.

Ať už bude výsledek jeho rozhodování jakýkoli, v bikových závodech ho budou moct fanoušci vídat i nadále. "Zcela stoprocentně - až už dopadne jedna nebo druhá varianta - pojedu v příštích letech i nějaké bikové závody. Biky v mém programu určitě budou," potvrdil sedmadvacetiletý rodák z Ústí nad Orlicí.

Čeká ho odpočinek na Kanárských ostrovech

Definitivní oznámení bude moct učinit ve chvíli, kdy budou obě strany s podobou smlouvy zcela spokojené. "Myslím, že to bude otázka jednoho dvou týdnů, kdy to půjde ven, ale nemůžu to úplně napevno slíbit. Když tam budeme třeba dlouho spekulovat o jedné věci a nedohodneme se, tak se to třeba ještě celé posune," vysvětlil Kulhavý.

Věří, že vše se stihne do jeho odletu na Kanárské ostrovy, kam by měl odcestovat 8. či 9. prosince. "Mělo by se to stihnout," uvedl Kulhavý, který si chce ve výrazně odlišných klimatických podmínkách oproti České republice ještě odpočinout.

"Bude to takové na pohodu. Už tam začnu trochu trénovat, ale bude to i trochu dovolená a doufám, že si to i užiju. Nebudou tam žádné speciální tréninky, spíše najíždění kilometrů a dostávání se trošku do kondice po tom volnu," nastínil Kulhavý.

ČTK, Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
QA ŠERIF

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 25 000 - 40 000 Kč