Čtvrtek 21. ledna 2021svátek má Běla -1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kuriózní zranění. Boxer si v koupelně vyrazil zuby 20 hodin před zápasem

Andres Gutierrez. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Andres Gutierrez. | foto: Lidovky.cz

BELFAST Bojové sporty sledují fanoušci po celém světě právě kvůli tvrdosti, v boxerském ringu i v oktagonu na MMA pak často dochází na různá menší, či větší zranění. Mexičan Andres Gutierrez si ale nepříjemné poranění přivodil jen pár hodin před plánovaným duelem s irskou hvězdou Carlem Framptonem.

Bylo to hodně divoké páteční odpoledne v irském Belfastu. Po poslední sporné porážce od Mexičana Lea Santa Cruze – první v jeho kariéře – se vracel do ringu domácí miláček davů Carl Frampton.

V souboji s dalším zástupcem ze středoamerické velmoci – Andresem Gutierrezem – si měl zajistit šanci znovu bojovat o titul mistra světa, v tomto případě federace WBC.

Jenže třicetiletý bijec přezdívaný „Šakal“ nesplnil o půl kila váhový limit a šanci stát se jedničkou WBC v pérové váze měl v případě výhry jen jeho o šest let mladší rival přezdívaný „Jaguár“.

Na „zvířecí“ souboj ale nakonec vůbec nedošlo.

Zranění Andrese Gutierreze.

Zranění Andrese Gutierreze.

Gutierrez se vrátil po vážení na svůj hotelový pokoj, jenže dle jeho verze (které se ale dá celkem věřit) uklouzl v koupelně tak nešťastně, že spadl do sprchového kouta.

Výsledek? Zničený a oteklý nos, rozbitá brada a hlavně ulomené dva zuby. Zranění běžná z ringu si tak Gutierrez způsobil bez soupeřova přičinění zhruba 20 hodin před úvodním gongem.

Na ten pochopitelně nedošlo. „Jsme všichni velmi zklamaní, byla to nešťastná náhoda,“ krčil rameny promotér večera Barry McGuigan, sám bývalý světový šampion. „Rád bych se omluvil svým fanouškům, kteří mě během celého týdne neskutečně podporovali. Mrzí mě to,“ přidal se Frampton.

Zranění Andrese Gutierreze.
Zranění Andrese Gutierreze.

Zranění, která si Gutierrez způsobil sám.

Ten se vzápětí také omluvil svému protivníkovi za to, že nesplnil váhový limit, což je ve světě bojových sportů vnímáno jako neúcta k soupeři a neprofesionální chování. „Viděli jsme se v sobotu, v takovém stavu skutečně nemohl boxovat, určitě si to nevymyslel. Chvíli jsme spolu mluvili, objal jsem ho. Je to dobrý chlap, dělá to, co mi všichni ostatní, snaží se uživit svoji rodinu,“ dodal irský bijec.

Ostatně snímky zranění, které sám Gutierrez zveřejnil na sociálních sítích tato slova potvrzují.

Bude zajímavé sledovat, jak se ke všemu nakonec postaví promotéři a také federace WBC. Dojde na jejich souboj později v tomto roce, nebo dostane Frampton jiného soupeře?

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Gianni Infantino. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Gianni Infantino. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Gianni Infantino. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

SOUTĚŽ: Celoroční prémiové členství u Fitshakeru a cvičební diář k tomu
SOUTĚŽ: Celoroční prémiové členství u Fitshakeru a cvičební diář k tomu

Zapojte se do soutěže o prémiové členství a cvičte tak po celý rok zcela zdarma. Výherci navíc dostanou jako bonusový dárek speciální cvičební diář...