5. ledna 2015 18:31 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kvalifikací v Bischofshofenu prošli tři Češi, nejlepší skok předvedl Matura

Roman Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Koudelka. | foto: ČTK/AP

BISCHOFSHOFEN/PRAHA Tři čeští skokani na lyžích budou v úterý závodit v posledním podniku Turné čtyř můstků v rakouském Bischofshofenu. Nejlepším z Čechů byl nečekaně Jan Matura, který předvedl 130 metrů a obsadil dvanácté místo. Jakožto třetí muž průběžného pořadí Světového poháru měl účast v závodě jistou Roman Koudelka, v kvalifikaci dvaadvacátý, postoupil také Jakub Janda.

Kvalifikaci vyhrál domácí Michael Hayböck, vedoucí muž Světového poháru, před krajanem Stefanem Kraftem, který průběžné vede Turné. Třetí byl Nor Anders Jacobsen. Hayböck bude skákat proti Simonu Ammannovi ze Švýcarska, který kvalifikaci tradičně vynechal.

Roman Koudelka na můstku v Bischofshofenu.
Roman Koudelka.
Stefan Kraft.
Rakušan Gregor Schlierenzauer.

Koudelka už před závodem v Bischofshofenu hovořil o tom, že mu tamní můstek nesedí, a v kvalifikaci to v mírném zadním větru potvrdil. Dvaadvacáté místo znamená, že v boji o postup do druhého kola se střetne se Slovincem Nejcem Dežmanem.

Maturovým soupeřem v k.o. souboji v úterý bude Fin Anssi Koivuranta. Janda figuroval na děleném 46. místě a velmi těžkým protivníkem pro něj v prvním kole bude zkušený Noriaki Kasai z Japonska.

Lidovky.cz, ČTK