28. prosince 2011 18:18 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kvitová je podle AIPS čtvrtou sportovkyní roku

Petra Kvitová na vyhlášení Sportovce roku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petra Kvitová na vyhlášení Sportovce roku | foto: ČTK

LAUSANNE Česká tenistka Petra Kvitová je podle Mezinárodní asociace sportovních novinářů AIPS čtvrtou nejlepší sportovkyní roku 2011. Vyhrála norská běžkyně na lyžích Marit Björgenová, mezi muži kraloval srbský tenista Novak Djokovič. V internetovém hlasování o tom rozhodlo 379 zástupců sportovních médií z 82 zemí.

Kvitová, která letos vyhrála Wimbledon, Turnaj mistryň i Fed Cup a následně ovládla českou anketu Sportovec roku, získala v hlasování 425 bodů, což je 13,12 procenta všech hlasů. Jen těsně zaostala za italskou plavkyní Federikou Pellegriniovou (448 bodů). Druhá byla keňská běžkyně Vivian Cheruiyotová (566). Vítězná Björgenová obdržela 576 bodů.

Česká tenistka v hlasování pokořila světovou jedničku Caroline Wozniackou, která skončila až na šestém místě.

Mezi muži vyhrál Djokovič

Mezi muži poměrně jednoznačně vyhrál vítěz tří letošních Grand Slamů a první tenista světa Djokovič, který dostal 812 bodů. Druhý argentinský fotbalista Lionel Messi si připsal 690 bodů a třetí skončil jamajský sprinter Usain Bolt (441).

Djokovič prodloužil nadvládu tenistů. Před rokem vyhrál anketu AIPS jeho španělský rival Rafael Nadal.

Nejlepším týmem se stali fotbalisté Barcelony se ziskem 43 procent všech hlasů. Druhé místo obsadili ragbisté Nového Zélandu před volejbalisty Brazílie.

ČTK, Lidovky.cz

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?