Čtvrtek 2. února 2023, svátek má Nela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kvitová: Když hraju za Česko, nechci prohrát jen tak. To se nesmí

B. J. King Cup

  21:43
PALERMO - Ta proměna byla až neskutečná. Z utrápené oběti se stala dračice. Tenistka Petra Kvitová po sobotní porážce s Robertou Vinciovou a mizerném vstupu do zápasu se Sarrou Erraniovou v semifinále Fed Cupu obdivuhodně zabrala. "Když hraju za Česko, nemůžu to tam jen tak nechat. To se nesmí," řekla.

Petra Kvitová. foto: ČTK

Češky dál mohou doufat ve třetí finále za sebou. A v úžasný obrat fedcupového klání v Palermu. Kvitová za stavu 0:5 odvrátila dva setboly Erraniové, utekla před potupným kanárem a odstartovala své galapředstavení. Získala 14 z následujících 17 gamů a vyhrála 2:6, 6:2, 6:0.

"Sobota mě maličko položila, asi i proto jsem v neděli začala špatně," řekla. "Sara mi nedala nic zadarmo a já se vykazila. Až když jsem si tu konečně poprvé udržela svůj servis, trochu mě to uklidnilo."

Nepřestala jste doufat?
Snažila jsem se přijít na ideální styl hry. Míče byly v tom dešti hodně těžké. Věděla jsem, že na Saru umím zahrát, že jsem ji předtím čtyřikrát porazila. Že to ve mně musí být.

V sobotu vám došly síly. Psychické i fyzické. Kde jste je v neděli objevila?
Včera jsem si moc připouštěla, že musím udělat dva body. Byla jsem přemotivovaná, což mě svazovalo. I dneska jsem měla strach, že kondice odejde, ale ta mentální síla byla důležitější.

Zdálo se, že jste se dostala do svého obvyklého vítězného tranzu. Bylo to tak?
Já ani nevím. Možná jsem tak vypadala. Prostě jsem se snažila dostat do hry. Když hraju za Česko, nechci to tam jen tak nechat. To se nesmí! Věděla jsem, že to můžeme zvrátit. Ve druhém setu jsem začala hrát agresivněji a ona se položila.

Nevadil vám déšť, který ani při zápase úplně neustal?
Mně už pak nevadilo vůbec nic!

Jak jste snášela čekání, když se start zápasu stále odsouval? 
Pořád jsme si věřily a věříme. Zůstaly jsme v hotelu, trenéři nám dávali zprávy z klubu. Nálada byla bojovná, ani jsme se neodhlašovaly z pokojů. Dívaly jsme se na seriály, dělaly blbůstky. Uteklo to rychle. Jedeme dál!

Mrzí vás, že odcestovali čeští fanoušci, kteří nemohli zůstat do pondělí?
Je to škoda. Dneska mi zase pomohli. I když se prohrává, jsou slyšet. Italských diváků asi taky přijde míň. Bude to o něco komornější, ale naše lavička je dost hlasitá.

Poradíte Lucii Šafářové, jak ve čtvrtém zápase vyzrát na Vinciovou?
Určitě. Jsme obě levačky, i když hrajeme trochu jinak. Máme porady s trenéry, ale bavíme se i mezi sebou.

Může Lucii jako soupeřka víc sedět Vinciová než Erraniová?
Ano. Říkaly jsme si, že ty prohozené zápasy jsou takhle příjemnější. Roberta bude pod tlakem. Lucka v sobotu nehrála tak špatně, aby to v pondělí nemohla zvládnout. Lavička ji požene. Otáčíme to! Věřím, že ty dva body ještě urveme.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat