7. prosince 2011 14:10 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kvitová má šanci na zisk sportovního 'Oscara'

Petra Kvitová se raduje | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petra Kvitová se raduje | foto: Reuters

LONDÝN Wimbledonská vítězka Petra Kvitová má šanci na zisk ocenění Laureus, jež bývá označováno za sportovního "Oscara". Česká tenistka je v okruhu 12 žen, z nichž šestice bude nominována na Nejlepší sportovkyni roku.

Druhá hráčka světového žebříčku Kvitová, jež letos vedle Wimbledonu vyhrála mimo jiné Turnaj mistryň a Fed Cup, je ve výběru jedinou tenistkou. Jejími konkurentkami jsou japonská fotbalistka Homare Sawaová, golfistka Yani Tsengová z Tchaj-wanu, atletky Carmelita Jeterová z USA, Veronica Campbellová-Brownová z Jamajky, Ruska Taťjana Černovová a Valerie Adamsová z Nového Zélandu, norská běžkyně na lyžích Marit Björgenová, německá sjezdařka Maria Höflová-Rieschová, australská cyklistka Anna Mearesová a britské triatlonistky Chrissie Wellingtonová a Helen Jenkinsová.

Zástupci vybraných médií zúží seznam sportovců na polovinu do 15. prosince, kdy Laureus oznámí nominaci. Vítězové jednotlivých kategorií budou vyhlášeni na základě hlasování 47 členů akademie Laureus 6. února v Londýně.

ČTK, Lidovky.cz

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.