Středa 10. srpna 2022, svátek má Vavřinec
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Finále, ta Kvitová umí: Vážím si, že jsem po čase opět mezi elitou

B. J. King Cup

  13:12
WU-CHAN/PRAHA - Česká tenistka Petra Kvitová ve finále turnaje ve Wu-chanu potvrdila, že zpravidla bravurně zvládá boje o titul. Že ví, jak zkrotit dravou Kanaďanku Eugenii Bouchardovou. A že čtvrtý rok patří ke světové špičce. Zajistila si pozvánku na Masters.

Petra Kvitová s pohárem za vítězství na turnaji ve Wu-chanu. foto: Reuters

Nejprve ambiciozní Bouchardová při závěrečném ceremoniálu poblahopřála české šampionce. A pak poznamenala: "Petra mě porazila ve druhém finále za sebou. Musím vymyslet, jak na ni."

Ve střetnutích s Kvitovou má bilanci 0:3 (0:6 na sety, ani v jednom nezískala víc než čtyři gamy). Po příletu do čínského velkoměsta spolu ty dvě trénovaly. A v sobotu akci společně uzavřely.

ČTĚTE VÍCE

Nasazené trojce pomáhalo podání. Na turnajovou šestku platila její levácká zatáčka, servis točící se ven z kurtu, do soupeřčina bekhendu.

Kvitová rozdrtila Bouchardovou na "winnery" 30-12. Sokyně na kurtu chvilkami vypadala dost zoufale. I proto při předávání trofejí vyslovila zmíněnou hlášku o bezradnosti v partiích s Kvitovou.

"To se poslouchá dobře do té doby, dokud se vyhrává. Jak jednou, nedej bože, prohraju, bude to už trošku horší," řekla vítězka v rozhovoru pro české novináře. "Ale já myslím, že to důležité finále se odehrálo ve Wimbledonu a tohle jen jen takový bonus."

Co pro vás znamená nejvíc? Čtrnáctý titul, postup na Masters, povedená repríza z Wimbledonu nebo úspěch ve městě vaší kamarádky Li Na?
Momentálně jsem samozřejmě moc ráda za titul, ale Singapur byl cíl pro zbytek sezony. K němu jsem se upínala. Zvládnout takhle hezky dvě věci v jednom není vůbec špatné.

Proti Bouchardové jste zatím pokaždé zaválela. Vyprovokuje vás vždy k výtečnému výkonu?
Proti ní to jinak nejde, jelikož pak bych to měla hodně těžké. Ve finále jsem musela ještě víc přitlačit, chodila jsem do míčů agresivně a dařilo se. S ní se jen pinkat nedá. Proti ní platí přísná hra a dobrý servis.

Petra Kvitová líbá pohár za vítězství na turnaji ve Wu-chanu.

Máte ráda anglický Wimbledon, americký New Haven, dobře jste se cítila i v čínském Wu-chanu. Čím to?
Povrch mi vyhovoval. Je trošku rychlejší než na ostatních turnajích, což sedí mojí hře. I centrkurt tady mají moc hezký. Musím říct, že počasí nebylo úplně ideální. Trošku smog, vedro, dusno. Ale zvládla jsem to a to se počítá. Nikdo se neptá, jaké byly podmínky. A taky mi lidi docela hodně fandili. To taky udělá turnaj hezkým.

Vypadalo to, že vás adoptovali místo Li Na. Bylo to tak?
Taky jsem měla ten pocit. Trošku si nás s Li Na spojují, fandili mi asi hlavně kvůli ní.

Potkaly jste se během turnaje?
Bohužel neměla čas. Měla tady jen tiskovou konferenci, takže jsme si zamávaly a to bylo vše. Ale uvidíme se v Pekingu.

Petra Kvitová gratuluje Srbce Alexandře Kruničové.
Jakoby tomu Kvitová ani nemohla věřit...
Petra Kvitová.
Petra Kvitová servíruje proti Alexandře Kruničové.

Mluvila jste o nevlídném počasí, je to důkaz, že se vaše astma lepší?
Doufám, že jo. Přeci jen už ho léčím strašně dlouho, od roku 2009. Pořád beru poctivě medikaci a starám se o to, takže se to lepší. A to je jen dobře. Protože s takovými hráčkami v takovém počasí se odehrává hodně zápasů a nebylo by úplně dobré, kdybych je nezvládala.

Kvalifikovala jste se do Singapuru. Jste ráda, že teď můžete hrát uvolněněji?
To je určitě moc fajn, ale sezona bude ještě hodně dlouhá. S tím počítám. Na druhou stranu jsem ani tady nějaké velké nervy neměla. Necítila jsem tlak. Letos už jsem si své splnila, i kdybych se do Singapuru nedostala. Přece jenom je grandslamový titul víc než účast na Turnaji mistryň. Zároveň je hezké, že opět po roce můžu být mezi osmi nejlepšími hráčkami sezony. Moc si toho vážím.

Co byste v závěru sezony ráda dokázala?
Ráda bych na Masters udělala dobrý výsledek, každý zápas tam bude extrémně těžký, to vím. A cíl na úplný konec roku je jasný: porazit Němky ve finále Fed Cupu.

Autor:

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Mohlo by vás zajímat