23. prosince 2016 14:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kvitová po propuštění z nemocnice: Je jedno, kdy se vrátím. Hlavně, když se vrátím

Petra Kvitová při setkání s novináři po propuštění z nemocnice poté, co ji byli... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petra Kvitová při setkání s novináři po propuštění z nemocnice poté, co ji byli... | foto: MAFRA

PRAHA Snad aby měla na Vánoce trochu klidu a míru, rozhodla se tenistka Petra Kvitová, že předstoupí po loupežném přepadení a operaci levé ruky před televizní kamery a fotoaparáty. Dorazila rovnou z nemocnice, kde absolvovala další z převazů. „Den ode dne se cítím lépe, jsem ráda že na Vánoce budu doma a ne v nemocnici,“ řekla novinářům v klubovně na kurtech pražské Sparty.

Slavnou sportovkyni, která dvakrát vyhrála Wimbledon a na olympijských hrách v Riu získala bronz, v úterý ráno přepadl neznámý lupič (policie však později zveřejnila jeho portrét) v jejím bytě v Prostějově.

Konkrétních informací prosakuje poměrně málo, podle jedné z verzí si muž vybral její byt náhodou. Přepadení každopádně Kvitová odnesla závažným zraněním na levé ruce, v níž drží dlouhodobě nejlepší Češka drží raketu.

O detailech Kvitová ani v pátek nepromluvila. Do místnosti, kam měla dorazit v jednu hodinu odpoledne, se nahrnuli zástupci médií. Jedenáct kamer namířilo objektiv na stůl, kolem (zatím prázdného) místa pro českou tenistku se vytvořil hrozen mikrofonů. Přímý přenos vysílaly i zahraniční televize.

„Nehrajeme si na vojáky, ale jsou to tři dny od operace. Prosím, abyste byli v klidu,“ prohlásil směrem k novinářům mluvčí Karel Tejkal. Kvůli počasí se Kvitová zdržela na cestě, do sálu vstoupila zhruba ve 13:40 hodin. S úsměvem. Doprovázeli ji nový trenér Jiří Vaněk a kondiční kouč David Vydra.

Petra Kvitová při setkání s novináři po propuštění z nemocnice poté, co ji byli...
Tenistka Petra Kvitová na tiskové konference po operaci pořezané levé ruky.

Levou ruku měla šestadvacetiletá dívka zavázanou. Radek Kebrle, její operatér z Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou, zranění ještě před propuštěním z nemocnice zkontroloval.

„Zatím jde všechno ideálně,“ tlumočil Tejkal doktorovo vyjádření. Pacientka dokonce už hýbe prsty. „Jo, v pohodě,“ usmála se Kvitová, když usedla.

V tu chvíli zuřivě cvakaly desítky fotoaparátů.

„Jsem ráda, že se vidíme. Asi nevíte ani, jak moc. Ale asi bych vám k tomu měla něco přečíst. Je toho docela dost, nechtěla bych se do toho zamotat, tak se omlouvám,“ řekla.

Hlas jí trochu přeskakoval, poděkovala veřejnosti za zájem o její stav. „Den ode dne se cítím lépe, jsem ráda, že nebudu na Vánoce v nemocnici. Čtyři dny po operaci je to dobrý. Chci moc poděkovat lidem, kteří mi byli v posledních dnech nejblíž. Nechtěla bych na nikoho zapomenout. Ať už je pan profesor Kolář, lidé z nemocnice v Prostějove, pan doktor Kebrle a primářka Schmoranzová ve Vysokém nad Jizerou. Patří jim obrovitánský dík za to, co předvedli,“ pokračovala Kvitová.

Když četla pasáž o podpoře rodiny, nejbližších a policie, vypadala dojatě. „Podpora mě povzbudila. Moc si toho cením.“

Petra Kvitová při setkání s novináři po propuštění z nemocnice poté, co ji byli...

Petra Kvitová při setkání s novináři po propuštění z nemocnice poté, co ji byli operované prsty levé ruky. Kvitovou napadl v úterý v jejím bytě neznámý útočník.

Petra Kvitová při setkání s novináři po propuštění z nemocnice poté, co ji byli...

Petra Kvitová při setkání s novináři po propuštění z nemocnice poté, co ji byli operované prsty levé ruky. Kvitovou napadl v úterý v jejím bytě neznámý útočník.

A pak přišlo to nejdůležitější: „Nezbývá mi nic jiného, než se koukat vpřed. Je mi jedno, jak dlouho to potrvá, kolik měsíců, půl roku, rok. Budu se chtít vrátit. Udělám pro to všechno. Těším se, až budeme pracovat. O návratu na tenisový okruh WTA jsem ani nepochybovala. Víra byla větší, než když jsem necítila prsty, když jsem jela do nemocnice.“

Kvitová se obrátila na trenéry, kteří také viditelně zdrcení z toho, co se stalo, popřáli tenistce, aby byla silná. Rovněž slíbili, že pomohou momentálně jedenácté hráčce světa k návratu na kurty.

Kondiční trenér Vydra: Petra je silná, všichni budou koukat

„Pro nás bude výhra, až nám Péťa podá ruku a zmáčkne nám jí,“ řekl Vydra. „Ale podává se levá,“ upozornil pobaveně mluvčí Tejkal. „Já jsem myslel levou. Uvidíme, jak bude vypadat rehabilitace. Záleží na doktorech. Když řeknou, jeďte do tepla, pojedeme do tepla. Když řeknou choďte na převazy, tak zůstaneme tady. Když budeme potřebovat jet na kliniku do zahraničí, pojedeme do zahraničí. Je silná, vrátí se a všichni budou koukat.“

Za konferenčním stolem svítil na velké obrazovce vánoční stromeček. Kvitová a spol. se po strastiplných dnech konečně naladili na správnou atmosféru důležitých svátků těchto dní.

„Nejkrásnější dárek jsem dostala, když mi pan doktor Kebrle říkal, že všechno jde dobře, ve Vysokém si dali záležet. Těším se na další pokroky, až se rozeběhnu, až se zapotím, až nebudu mít ani únavovou zlomeninu na noze. Těším se, až si pinknem. Teď se těším na Vánoce, na své blízko. Děkuju vám i fanouškům, je hezké, že na mě takhle myslíte. Pěkný Vánoce!“ zakončila Kvitová svou řeč.

Na závěr ještě rozesmátá zapózovala fotografům tak, aby měl její sledovaný příběh nějaký pozitivní moment.

Najdete na Lidovky.cz