24. října 2014 15:14 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Snad najdu dost energie na finále Fed Cupu, hlesla vyšťavená Kvitová

Petra Kvitová gratuluje k výhře Caroline Wozniacké. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petra Kvitová gratuluje k výhře Caroline Wozniacké. | foto: Reuters

SINGAPUR (od našeho zpravodaje) Zklamaně, ale především unaveně vypadala tenistka Petra Kvitová po porážce s Dánkou Wozniackou, po níž vypadla z Turnaje mistryň. „Tlačím na poslední závity,“ prohlásila.

Už mohla mít prázdniny, na které se po sezoně plné turbulencí tolik těší. Jenže Kvitová se ještě musí vybičovat k přípravě na finále Fed Cupu, které se koná za dva týdny v Praze.

Proč tu soutěž hrajete, když ji spousta vašich soupeřek z top 10 opomíjí? ptala se jí jedna ze zahraničních reportérek. „Asi jsem blázen,“ odpověděla Češka s úsměvem. Jinak jí ale v pátek v Singapuru do smíchu moc nebylo.

Berete svou účast na Masters jako zklamání?
To úplně ne. Hodně jsem dřela, abych se sem na turnajích v Číně kvalifikovala. Takže jsem ráda, že tu vůbec jsem.

Dobrá, ale asi jste od sebe čekala víc, ne?
To jo. Chtěla jsem od sebe víc, než jsem předvedla. Jak herně tak výsledkově. Chtěla jsem minimálně postoupit do semifinále. Nepovedlo se. Ale nedělala bych z toho tragédii.

Petra Kvitová
Petra Kvitová gratuluje k výhře Caroline Wozniacké.
Petra Kvitová porazila Marii Šarapovovou potřetí v kariéře
Petra Kvitová

Wozniacká dnes byla lepší, čím to?
Hmm, byla lepší. Hrála úplně uvolněně, protože měla jistý postup. Padalo jí to tam. Mně chyběla jiskra. Ještěže jsem ji v sobě objevila aspoň včera a porazila Marii (Šarapovovou). To se mi předtím dlouho nepovedlo.

Říká se, že je zdejší kurt spíš pomalý. Souhlasíte?
Asi ano. Přála bych si, aby míče po povrchu víc klouzaly. Ale hráčka jako já by se s tím měla vyrovnat.

Vypadáte unaveně. Máte toho na sklonku sezony dost?
Mám. Tlačím na poslední závity. V přípravě před turnajem jsem se cítila dobře, ale tady to na mě dolehlo. Teď potřebuju pár dní úplného volna. Poletím domů a snad v sobě najdu dost energie na Fed Cup. Ráda bych končila sezonu s pohárem v rukou.

Karel Knap

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!