2. března 2019 9:55 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kvůli sněžení zrušili sobotní super-G. Shiffrinová díky tomu ovládla celkové pořadí seriálu

Mikaela Shiiffrinová se raduje z vítězství v super-G. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mikaela Shiiffrinová se raduje z vítězství v super-G. | foto: Reuters

Krasnaja Poljana (Rusko) Kvůli hustému sněžení byl zrušen sobotní superobří slalom Světového poháru lyžařek v Krasnaje Poljaně. Američanka Mikaela Shiffrinová díky tomu ovládla celkové pořadí seriálu, protože sedm závodů před koncem má na prvním místě průběžného pořadí nesmazatelný náskok 719 bodů.

Pro americkou reprezentantku však šlo pouze o formální potvrzení třetího triumfu v kariéře, protože v Rusku totiž stejně jako její největší soupeřka Slovenka Petra Vlhová neměla v plánu startovat. Obě se připravují na slalomářské závody ve Špindlerově Mlýně, které jsou na programu příští týden.

V Rusku jde o druhý závod za sebou, který byl zrušen kvůli špatným podmínkám. V sobotu byl původně na programu sjezd, ten se však neuskutečnil poté, co se neodjel ani jeden ze tří tréninků. V neděli by se v ruském olympijském středisku měl konat další závod v superobřím slalomu.

Třiadvacetiletá Shiffrinová celkovým prvenstvím navázala na triumfy z předchozích dvou sezon, na kontě má také šest malých glóbů za vítězství ve slalomu. Americká reprezentantka má ve sbírce úspěchů také pět titulů z mistrovství světa a dvě zlaté olympijské medaile.

ČTK