Sobota 2. prosince 2023, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kyrgios nabízí Australanům v nouzi, že jim daruje jídlo: ‚Nestyďte se mi napsat!‘

Sport

  12:27
Canberra - Australský tenisový bouřlivák Nick Kyrgios nabídl svým krajanům, kteří se ocitli během koronavirové krize v nouzi, že jim nakoupí a doveze jídlo až ke dveřím. Podobně jako v mnoha dalších zemích světa i v Austrálii přišly tisíce lidí o práci a musí se zdržovat převážně doma.

Nick Kyrgios foto: Reuters

Peníze hráčům snížil i Žižkov. Pokud ale po návratu splní fyzické testy, dostanou je zpětně

„Pokud někdo nemá práci, přišel o příjmy, došlo mu jídlo nebo prostě jen zažívá těžké časy... Prosím, nechoďte spát s prázdným žaludkem. Nebojte se nebo se nestyďte napsat mi do soukromé zprávy,“ uvedl dnes na instagramu čtyřiadvacetiletý Kyrgios, jemuž patří ve světovém žebříčku v přerušené tenisové sezoně 40. místo.

Nick Kyrgios před začátkem uctil památku tragického úmrtí Kobeho Bryanta.
Nick Kyrgios se raduje z postupu do druhého kola Australian Open.

„Budu víc než šťastný, když se s vámi budu moci o cokoli podělit. I kdyby to měla být jen krabička nudlí, bochník chleba nebo trochu mléka. Dovezu vám to před dveře, bez otázek,“ přidal vítěz šesti turnajů ATP, jehož stejně jako tenisové umění proslavily výbuchy vzteku a další kontroverze na kurtu.

Fanoušky v době koronavirové krize oslovila i tenisová hvězda Maria Šarapovová, jež dokonce zveřejnila své telefonní číslo. „Nejen že jsem teď dostala (kalifornské) číslo 310, ale navíc se s ním o ně s vámi podělím - Napište mi! 310-564-7981. Opravdu. Napište, jak se cítíte, na něco se mě zeptejte nebo jen řekněte ahoj. Uvítám také nějaké dobré recepty,“ napsala na twitteru pětinásobná grandslamová šampionka, jež koncem února ukončila úspěšnou kariéru.

V přiloženém videu, které má k dnešku 2,5 milionu zhlédnutí, brzy třiatřicetiletá Ruska vysvětlila důvody neobvyklého kroku. „Hledala jsem způsob, jak bych se s vámi všemi zkontaktovala. Minulý týden jsem dělala opravdu zábavnou videokonferenci se 150 z vás a chtěla jsem víc. Důvodem je také to, že teď procházíme obdobím sociální izolace a jsme v tom všichni společně. Takže mi napište a čekejte odpověď,“ vyzvala fanoušky bývalá světová jednička Šarapovová.

Autor: