Neděle 27. listopadu 2022, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

‚Nenapravitelný’ tenista Kyrgios jede místo prestižního turnaje hrát basketbal do NBA

Sport

  11:07
MLEBOURNE - Kontroverzní tenista Nick Kyrgios je v posledních dnech hodně vidět. Odchodil zápas, nadával divákovi, dostal za to velkou pokutu a tříměsíční zákaz činnosti, odmítl pomoc v podobě psychologa. Teď udivil tím, že před prestižním turnajem v Rotterdamu dal přednost basketbalové exhibici celebrit v NBA.

Australský tenista Nick Kyrgios. foto: Reuters

„Upřednostňuje svou vášeň před svojí profesí,“ okomentoval situaci Nizozemec Richard Krajicek, wimbledonský vítěz z roku 1996 a pořadatel Rotterdam Open.

„Chtěli jsme, aby smlouvu dodržel. Ale všichni viděli, co se může stát, když je unavený nebo prostě nemá náladu jako v Číně. A my chceme na kurtu špičkové profesionální hráče,“ zdůvodnil Krajicek, proč se organizátoři turnaje, který tradičně otevírá sezonu ATP, rozhodli Kyrgiosovi vyhovět a z turnaje jej uvolnit.

Předvedl ostudný výkon, teď Kyrgios chystá další rebelii: Na psychologa vám dlabu, vzkázal

„Když se (Nick) šest měsíců soustředí jen na tenis, může vyhořet. Potřebuje vypnout,“ dodal Krajicek.

Australský tenista tak bude moci odletět do New Orleans, kde se v rámci NBA All Star Game zúčastní basketbalového utkání celebrit. Kyrgiosovo rozhodnutí není zase tak zcestné, jak se zdá, v tomto sportu reprezentoval v mládežnických kategoriích svou zemi. V roce 2015 se dokonce nechal slyšet, že basketbalu vždy dával přednost před tenisem.

„Myslel jsem jako kluk, že budu mít basketbalovou kariéru,“ řekl Kyrgios. „Dokonce i nyní, když si jdu zahrát basket, z nějakého zvláštního důvodu myslím, že bych stále mohl,“ dodal.

Jimmy Connors: Chceš-li být nejlepší, přijď za mnou

Rozruch kolem jednadvacetiletého Nicka Kyrgiose rozmíchal i legendární tenista Jimmy Connors, když na sociální síti Twitter nabídl Australanovi spolupráci.

„Kyrgiosi - chceš být nejlepší, přijeď za mnou, naučíš se hrát, zvládat emoce a vyhrávat. Je to tvoje volba - nebo budeš jen podprůměrný. Hodně štěstí,“ napsal čtyřiašedesátiletý Američan, osminásobný grandslamový vítěz a svého času velký tenisový šoumen.

Connors v minulosti koučoval Andyho Roddicka a krátce také spolupracoval s ruskou hvězdou Marií Šarapovovou, která jej však propustila po pouhém měsíci a jednom odehraném zápase.

Connors nabídkou svých služeb reagoval na Kyrgiosovu kauzu kolem turnaje kategorie Masters v Šanghaji, kde Australan odchodil zápas prvního kola proti Němci Mischovi Zverevovi. Naschvál podával jako začátečník, ještě před soupeřovým returnem si odcházel sednout na lavičku a po zápase se pohádal s divákem, jemuž se tenistovo chování na kurtu nelíbilo.

Nick Kyrgios spí během pauzy v zápase s Andy Murraym.
Nick Kyrgios zahodil během zápasu několikrát raketu, na víc než na zisk jednoho...

Za tento exces, který u Kyrgiose nebyl prvním, vyfasoval Australan od ATP pokutu celkem 41 500 dolarů (přes milion korun) a zákaz činnosti až do 15. ledna. ATP nabídla problémovému hráči zkrácení suspendace, pokud vyhledá sportovního psychologa. Kyrgios se však na sociálních sítích nechal slyšet, že nabídku asi nepřijme.

Kyrgiosův výlet do NBA jen potvrzuje, že jeho cesta k „nápravě“ bude ještě složitá.

Mohlo by vás zajímat