14. listopadu 2016 6:30 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

FOTO Cage Girl, modelka. Slovenská kráska Jákliová chce nosit čísla i při zápase přítele

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Monika Jákliová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Monika Jákliová. | foto: ČTK/APLidovky.cz

DUNAJSKÁ STREDA/PRAHA Už pět částí má za sebou unikátní reality show ze světa ultimátních zápasů (MMA) nazvaná OKTAGON. Osmidílnou sérii, která vyvrcholí finálovým večerem 10. prosince sleduje na stanici O2 Sport každé pondělí více a více fanoušků, řádově již přes 100 tisíc. Kromě příběhu o tom, jak osm bojovníků chce v pyramidovém turnaji dosáhnout na triumf a bonus 250 tisíc korun, píše i řadu dalších.

Pozorný fanoušek reality show z prostředí MMA si toho jistě už stihl všimnout. Jednou z vybraných Cage Girl (dívek, které nosí karty s čísly mezi jednotlivými koly) je půvabná dvaadvacetiletá Slovenka Mónika Jákliová.

A ještě pozornější divák si jistě řekl, že tuto dívku už v tomto pořadu musel vidět. A to hned v úvodním díle. V něm se totiž Jákliová loučila se svým milým, kterým není nikdo jiný než čtyřiadvacetiletý Gábor Boráros.

Monika Jákliová a Gábor Boráros.
Monika Jákliová a Gábor Boráros.

Borárose čeká ve druhém semifinále příští týden souboj s pro změnu urostlým českým chasníkem Tomášem Lejskem. Už toto pondělí večer se v prvním souboji o šanci představit se ve finále show, které se uskuteční v sobotu 10. prosince v Praze, utká za slovenský tým Milan Datělinka. Proti komu?

To se dozvíte až večer od 21:00 hodin při sledování šestého dílu na O2 Sport (nebo od 22:35 hodin na JOJ Plus). A v kleci mimo jiné uvidíte i zmíněnou slovenskou krásku...

Jak dlouho už s Gáborem Borárosem vlastně chodíte? A jak jste se poznali?

Jsme spolu tři a půl roku. Poznali jsme se vlastně ve fitku. Já jsem začala cvičit, ale nechtělo se mi samotné a navíc jsem moc nevěděla, jak to ve fitness centrech chodí. Tak jsem mu napsala, že jsem ve fitku a jestli nechce cvičit se mnou. A od té doby tedy spolu cvičíme.

Monika Jákliová a Gábor Boráros.

Monika Jákliová a Gábor Boráros.

Kdy to vaše cvičení přerostlo ve vztah, kdo koho sbalil?

Já myslím, že on mě. (usmívá se) Pozval mě do Thermi (wellness hotel v Dunajské Stredě, pozn. autora). Poté mě přivedl domů a ukázal mi, kde žije, ukázal mi statek, koně. Už jsem tam zůstala.

Gábor se věnuje koním?

Ano, mají dva! Jsou to krásná stvoření.

Měla jste tušení, že je zápasníkem?

Věděla jsem, co dělá a moc se mi to líbilo, imponovalo mi to.

Jak je náročné soužití s bojovníkem? Hlavně před duely, kdy kluci shazují a ví se, že nejsou zrovna nejmilejší...

Samozřejmě je před fighty nervózní. Ale musím říct, že on všeobecně není příliš upovídaný člověk. Já už vím, kdy na něj můžu mluvit, znám ho, velmi dobře poznám, kdy se rozpovídá a můžu s ním řešit cokoliv. Výborně se v tomhle doplňujeme.

Monika Jákliová v reality show Oktagon MMA.

Monika Jákliová v reality show Oktagon MMA.

Monika Jákliová v reality show Oktagon MMA.

Monika Jákliová v reality show Oktagon MMA.

Vy děláte modeling, Gábor dělá ultimátní zápasy, oba máte skvělé sportovní figury, točí se kolem vás jistě hodně chlapů, či naopak žen. Žárlíte na sebe navzájem?

Pracuji jako fitness modelka. Jasně, občas se musím bavit i s jinými lidmi. (usmívá se) Ani jeden z nás není žárlivý, takže to je dobře. Musí tam být důvěra a my si vzájemně věříme.

Nevadila vám tedy propustka pro kluky na diskotéku ve čtvrtém díle OKTAGON MMA?

Vůbec ne! Jen ať se tam hoši odreagují, opravdu nejsem žárlivá.

V úvodním díle této reality show jste se s Gáborem moc hezky loučila, ale ono to nebylo tak úplně na celý průběh natáčení, protože jste se objevila v Oktagonu jako Cage Girl. Jak k tomu došlo? A přijela jste vždy jen na zápasy, měli jste čas být spolu, nebo pro Gábora platila stejná pravidla jako pro ostatní kluky?

Oslovil mě přímo Pavol Neruda (jeden z tvůrců reality show, pozn. autora), jestli bych neměla zájem a náladu si to vyzkoušet. Tak jsem šla. Jednou jsem ve vile kluky překvapila, přinesla jsem zákusky a upekla nějaké dobroty, jinak měli celý měsíc svůj vlastní režim. A to včetně Gábora.

Monika Jákliová v reality show Oktagon MMA.

Monika Jákliová v reality show Oktagon MMA.

Bavilo vás být Cage Girls? A dovedete si představit nosit číslo i v zápase Gábora?

Určitě, už dávno jsem si chtěla tuto práci vyzkoušet. MMA mám strašně ráda a líbí se mi být součástí zápasů. Nevidím v tom problém, Gábor se vždy musí soustředit pouze na zápas, takže to by bylo v pohodě. Poprvé bychom spolu mohli být v jedné kleci na finále Oktagonu v Praze 12: prosince, snad to zvládne a postoupí. Strašně moc bych si to přála.

Jsou partnerky bojovníků, které se o ně bojí, třeba jim to i rozmlouvají, jsou takové, které zápasy sledují, další zase doma netrpělivě čekají na informace aniž by věděli, jak duel probíhá. Kam patříte vy? I s ohledem na Gáborův hodně agresivní styl boje?

Já jeho zápasy sleduji, i když je to hodně náročné psychicky. A nejen samotné duely, ale i celé to dění před. Popravdě měsíc před zápasem už s ním není ani řeč, je nervózní, koncentruje se, trénuje a drží dietu. Normálně si každý den dá třeba čokoládu nebo nutellu, ale jak je dieta, tak má se vším utrum.

To jste asi hodně trpěla, když inkasoval před dvěma lety ve Stockholmu těžký knockout od Švéda Sadiboua Sya, který mu zlomil o čelist, o čemž mluvil na začátku celé reality show?

Uf, byla to síla. Ten den jsem trávila čas u jeho babičky na statku a po obědě jsme bavili, že večer má zápas a pak určitě zavolá. Věděla jsem, že není v top formě a musím se přiznat, že jsem se celý den bála, že se něco stane. Čekala jsem na sms, telefon a nic. Byl tam s ním i Attila Végh, ale ani ten se neozýval. Pozdě večer už jsem plakala, bylo jasné, že se něco stalo. Pak napsal z nemocnice, poslal fotky a já se jsem úplně odpadla.

Jak vlastně relaxujete, odpočíváte, když zrovna netočí Gábor reality show, nemá zápas a vy nejste na focení? A nejste spolu zrovna v posilovně na tréninku?

(Smích) Dobrá otázka. Občas v sauně nebo zajdeme do kina. Případně trávíme čas právě u jeho babičky a u koní. Ovšem pro nás je relax a odpočinek i to fitko. Ale musím prozradit jednu pikantnost, Gáborko strašně rád spí. Dává si pravidelnou odpolední siestu stejně jako je zvykem pro malé děti ve školce.

A ještě jedna otázka se nabízí: Máte už dárky k Vánocům, nebo budete nakupovat až v prosinci v Praze?

Ještě vůbec žádné! Není vůbec čas ani o tom přemýšlet. Ale až skončí celá tato show, tak určitě všechno nakoupíme a zařídíme. Třeba se půjdeme podívat po obchodem i právě v Praze.

  • 0Diskuse


Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz