8. prosince 2015 18:27 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Celoživotní smlouva pro hvězdu NBA. Nike si pojistilo LeBrona Jamese

Basketbalista Clevelandu Cavaliers LeBron James. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Basketbalista Clevelandu Cavaliers LeBron James. | foto: ČTK

PRAHA LeBron James, jeden z nejlepších basketbalistů současnosti, podepsal celoživotní kontrakt s firmou Nike. Stejná společnost jej sponzoruje už dvanáct let. Detaily kontraktu nebyly zveřejněny, spekuluje se, že by si mohl vydělat až 500 milionů dolarů.

„Pro mě a moji rodinu to je neskutečné,“ přiznává třicetiletá hvězda Clevelandu Cavaliers. „Jsem vděčný Nike a Philu Knightovi (spoluzakladatel), že kdysi věřili tomu hubenému osmnáctiletému klukovi z Ohia. Jsem šťastný, že mohu být součástí tak skvělé společnosti.“

James narážel na první kontrakt, který s Nike podepsal. Bylo to v roce 2003, kdy jako osmnáctiletý opouštěl střední školu a rovnou zamířil do NBA. Už tehdy byl velkou hvězdou a o možnost sponzorovat jej se přetahovali Nike, Adidas a Reebok.

Nakonec vyhrálo Nike, které s basketbalovým fenoménem podepsalo smlouvu na sedm let za 93 milionů dolarů. K jejímu prodloužení došlo před dvěma roky.

James strávil prvních sedm let své kariéry v rodném Ohiu, kde nastupoval za místní Cleveland. Poté však v televizním přímém přenosu oznámil své rozhodnutí tým opustit se slovy: „Svůj talent beru na jih (na Floridu).“ Celé město se k němu obrátilo zády. Někteří fanoušci dokonce spálili dresy s jeho jménem. Před minulou sezonou se však do Clevelandu s velkou slávou vrátil.

Jamesova tehdejší „zrada“ se však stala terčem vtipálků a je mu připomínána při každé příležitosti. Narážku na ni vyvolalo i podepsání celoživotní smlouvy s Nike. Podle některých vezme svůj „talent“ zanedlouho ke konkurentovi.

LeBron James be like... #Cavs Nation

Zveřejnil(a) NBA Memes dne 8. prosinec 2015