22. ledna 2015 16:12 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Šampionkou jako děda. Tátovy ploužáky jsem si nepustila, smála se Ledecká

V DEVATENÁCTI LETECH SVĚTOVOU ŠAMPIONKOU. Snowboardistka Ester Ledecká si... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V DEVATENÁCTI LETECH SVĚTOVOU ŠAMPIONKOU. Snowboardistka Ester Ledecká si... | foto: ČTK/AP

KREISCHBERG (Od našeho zpravodaje) KREISCHBERG (Od našeho zpravodaje) Když naposledy projela cílem, na tváři měla pořád stejný výraz. Kamenný, soustředěný. A pak i nevěřícný. Snowboardistka Ester Ledecká se stala mistryní světa v paralelním slalomu a když jí úspěch pomalu docházel, chytala se za hlavu. „Je to neuvěřitelné a úplně skvělé,“ jásala. „Už mě bolí pusa, jak se pořád usmívám.“

Dá se aktuální úspěch s něčím srovnat?
To asi ne, tohle byl jeden z mých největších snů, protože děda je mistr světa a já jsem vždycky chtěla být jako on. Byl to strašně velký sen a teď jsem si ho splnila, takže mám úžasné pocity.

Jaké to bylo na trati?
Pro finále jsem si vybrala červenou trať, potom už jsem v ní jezdila furt. Uvažovali jsme, že možná na jednu jízdu přeskočím do modré, ale já jsem nakonec trenérovi řekla, že chci jet v té, na kterou jsem byla zvyklá. Neměla jsem žádný problém, až na první jízdu, která byla taková nervozní. Já vůbec nechápu, jak se mi tohle povedlo.

Jak jste se prala s přechody mlhy a slunce?
Bylo to trošku nepříjemné, nahoře bylo vidět úžasně a dole trošku hůř. Ale nic drastického, dobře trať nastříkali barvou, takže v pohodě.

Zlatá Ester Ledecká (uprostřed). Na stupních vítězů jsou s ní Julia...
Zlatá Ester Ledecká (uprostřed). Na stupních vítězů jsou s ní Julia...
V DEVATENÁCTI LETECH SVĚTOVOU ŠAMPIONKOU. Snowboardistka Ester Ledecká si...
Vítězná jízda Ester Ledecké.

Před dvěma týdny jste vyhrála závod Světového poháru. Cítila jste proto větší tlak?
Ani moc ne. Já jsem se na ten závod hrozně těšila. Vstala jsem, měla jsem dobrou náladu. Pustila jsem si oblíbené písničky a fakt jsem se strašně těšila. A teď se mi splnil sen.

Jaké to byly písničky?
Rozcvičovali jsme se u Inxs, pak tam byl dead metal a pak ještě Lenny Krawitz.

Tátovy songy nefungují?
On má takové ploužáky.

Jaký bude páteční obří slalom?
Každý závod je úplně jiný, obřák je jiná disciplína. Tak určitě je dobré, že mám jakoby částečně splněno.

Filip Grim