Úterý 30. května 2023, svátek má Ferdinand
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ledecká vzpomíná na zesnulého otce Shiffrinové: Byl to skvělý chlap, i moje maminka ho oplakala

Sport

  15:26
Garmisch-Partenkirchen - Celý sjezdařský svět je podle Ester Ledecké zahalen smutkem po smrti otce americké hvězdy Mikaely Shiffrinové. Česká dvojnásobná olympijská vítězka znala Jeffa Shiffrina jen krátce, přesto na ni udělal dojem a byl podle ní úžasný chlap.

Ester Ledecká na mistrovství světa v Aare. foto: Reuters

Lyžařská jednička dočasně přerušila kariéru. Shiffrinovou zasáhlo náhlé úmrtí otce

„Vůbec nechápu, jak se to může stát. Nezasáhlo to jenom mě, ale celou mou rodinu. I moje mamka si pobrečela,“ řekla Ledecká v Garmisch-Partenkirchenu po tréninku sjezdu a dodala: „Celý lyžařský svět mi teď přijde smutný. Všichni myslíme na Mikaelu a na celou její rodinu, protože to je něco, s čím se budou těžko vyrovnávat.“

Pětašedesátiletý Shiffrin byl anesteziologem a v listopadu 2018 byl ve Vailu u operace Ledecké, která si před sezonou zlomila na snowboardu ruku. „Hned po operaci se přišel zeptat, jestli je ruka lepší a jak se cítím po anestezii,“ vzpomínala.

Ester Ledecká během závodu Super-G.
Česká lyžařka Ester Ledecká skončila ve druhém sjezdu v Bansku na 32. místě

Otec Shiffrinové dceru doprovázel po závodech a nechyběl loni v prosinci u první výhry Ledecké ve sjezdu SP v kariéře. Češka si v Lake Louise na helmu nasadila klobouk a Shiffrin se k ní přitočil. „A říkal: Hele, takhle si ten klobouk naraž,“ řekla Ledecká. „Už jenom tyhle maličkosti mi napovídají, že to byl úžasný chlap a úžasný člověk. Bude to strašně těžké pro ně a pro nás, aby se s tím všichni vyrovnali. Já jsem se za nás snažila vyjádřit soustrast,“ řekla čtyřiadvacetiletá Češka.

Vedoucí žena průběžného pořadí Světového poháru Shiffrinová po úmrtí otce přerušila sezonu a zatím není jasné, kdy se na závody vrátí.

Autor: