Neděle 24. září 2023, svátek má Jaromír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ledecké se vrátil úsměv, ve čtvrtečním tréninku skončila pátá

Sport

  12:57
Aare / Praha - Třetí oficiální trénink na mistrovství světa v Aare se Ester Ledecké vydařil. Po zklamání z výkonu v superobřím slalomu zajela v další přípravě na sjezd pátý čas a spravila si náladu před páteční kombinací. V cíli se spokojeně usmála. Druhá česká lyžařka Kateřina Pauláthová obsadila 39. místo.

Ester Ledecká. foto: ČTK/AP

„Dobrý, dobrý, fajn. Jízdu jsem si užila. Mám z toho hezký pocit. Je tam spousta věcí, na kterých se musí pracovat. A já na nich budu ráda pracovat. Co se týče stopy a provedení, tak to bylo trošku lepší dneska,“ řekla Ledecká novinářům.

Ledecká, jež v super-G před rokem šokovala zlatou jízdou na olympijských hrách v Koreji, zaostala jen o dvě desetiny za vítězkou tréninku Stephanií Venierovou. Rakušanka ale projela chybně branku. Před českou lyžařkou a špičkovou snowboardistkou byly ještě Švýcarka Wendy Holdenerová a další dvě Rakušanky Ricarda Haaserová s Tamarou Tipplerovou.

Ester Ledecká skončila v super-G až na 27. místě.
Ester Ledecká skončila ve sjezdu v italské Cortině sedmnáctá.

„Je hodně pozitivní, že udělala, co jsme se domluvili,“ zhodnotil jízdu Ledecké trenér Ondřej Bank a dodal: „Zároveň vidíme, že jsou rezervy ve stopě, kterou jela, ale chtěli jsme být trošku opatrnější a máme prostor to ještě zlepšovat.“

Pauláthová ztratila na nejrychlejší Venierovou 2,22 sekundy. Ženy mají sjezd na programu v neděli a před ním ještě sobotní trénink.

Poprvé si ve čtvrtek trať vyzkouší v přípravě na sjezd muži, kteří o první trénink přišli kvůli komplikacím s příjezdem výprav do švédského dějiště MS. Na startu by měli být i Ondřej Berndt, Tomáš Klinský, Jan Zabystřan a Kryštof Krýzl.

Autor: