Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Legenda cyklokrosu Nijs žádá: Zaveďtě vysílačky a kamery na helmách

Sport

  15:30
VALKENBURG (Nizozemsko) - Živoucí cyklokrosová legenda Sven Nijs chce, aby si jeho sport vzal kvůli větší popularitě příklad z formule 1. Úřadují mistr světa vyzval funkcionáře, aby povolili závodníkům kamery na helmách a komunikaci pomocí vysílaček, nebránil by se po vzoru F1 ani paddockům s VIP hosty.

Český cyklokrosař Zdeněk Štybar (vpravo) a Belgičan Sven Nijs foto: Reuters

"Proč nemůžu mít kameru na helmě? Nebo používat vysílačku, abych komunikoval s mechaniky?" napsal sedmatřicetiletý Nijs ve svém týdenním sloupku v listu Gazet van Antwerpen. "V téhle sezoně budou všechny závody Světového poháru živě na YouTube. To je důležité pro americký trh," uvedl slavný Belgičan, jenž vyhrál v SP 46 závodů a šestkrát ovládl celkové pořadí.

"Dnes už jsou kamery tak malé, že téměř necítíte, že je máte. V Las Vegas Svena Vanthourenhouta požádali, aby si jednu vzal, ale UCI mu to nedovolila," kritizoval Nijs Mezinárodní cyklistickou unii. Dvojnásobný mistr světa si myslí, že by cyklokrosu neškodilo oživit ho i dalšími detaily známými z formule. "Kdybychom měli vysílačky, mohly by se naše rozhovory vysílat při televizních přenosech. Také by nebylo špatné mít týmové náklaďáky, kde by se nejen připravovali jezdci, ale mohli by tam také VIP hosté," dodal jeden z nejlepších cyklokrosařů historie.

Autoři: ,

Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP
Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP

Honí vás mlsná? Co místo bramborových chipsů sáhnout po červících? Budete se divit, ale takhle pochoutka se skvěle hodí pro narozeninové oslavy,...

Mohlo by vás zajímat