Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Legenda se vrací do K-1. Šuda ale stále touží i po pásu kamaráda Konečného

Sport

  16:00
PRAHA - V profesionálním ringu má za sebou už 46 zápasů a dle všeho se na tomto zápase brzo čtyřicetiletý Luboš Šuda také zastaví. Na blížícím se Simply the Best 10, který se koná v pátek 15. dubna v Top hotelu Praha, se totiž představí v kickboxerském souboji dle pravidel K-1 s Ondřejem Skrubkem.

Luboš Šuda na tiskovce k Simply the Best 10. foto: CzechFighters

„Jediný boxerský zápas, který mě láká, je ten o titul mistra republiky v křížové váze s Radkem Linkou,“ hlásí ve společném rozhovoru pro Lidovky.cz a Profiboxing.cz česká legenda bojových sportů.

Pořád jste nezapomněl kopat? I po těch devíti letech od posledního duelu s Garym Goodridgem?

Nezapomněl. Když spáruji, všechno vidím, dokážu blokovat, nemám žádný vyloženě problém. Je otázka, kolik toho dokáži vrátit. Nevadí mi nohy ani směrem dopředu, ani směrem dozadu. Uvidíme, jak je dokážu zapojit do zápasu. Mojí devízou jsou ruce, ve kterých je silný také můj soupeř Ondřej Skrubek, ale myslím, že od něj by to byla trochu hloupost se snažit vyhrát zápas boxersky. Čekám na něj, že bude více kopat.

Tiskovka k Simply the Best 10, poslednímu velkému turnaji bojových sportů v...
Tiskovka k Simply the Best 10, poslednímu velkému turnaji bojových sportů v...

Budete vy sám spoléhat na ruce?

Uvidíme, jak to nakonec bude. Jestli jen ruce, nebo tam pustím nějakou nohu, třeba dojde i na otočku. (úsměv)

Máte pomalejší zápasy. V tříkolovém zápase si to ale nejspíše moct dovolit nebudete...

Tohle pro mě bude sprint. Myslím, že můj soupeř mě do zápasu svým stylem boje docela rychle vtáhne, takže s tímto nebude problém.

Takže nebudete čekat dvě kola a pak to začnete pomalu rozbalovat?

Anebo tři a rozbalit ve čtvrtém, co? (úsměv) Tady by to nešlo, tady nebude čas na vyčkávání.

Užíváte si tu změnu? Přece jen z boxu do K-1, kde jsou otočky, naskočená kolena, je to celkově uvolněnější?

Samozřejmě mě to baví. Je to pro mě vzpruha, s nohama jsem začal, sám nohy pořád trénuji, kopu na tréninku s kluky, které vedu, nevypadl jsem z toho úplně nikdy.

A slibujete, že rok 2016 je pro vás poslední v kariéře?

Ano. I pro sebe. 18. dubna mi bude čtyřicet, říkal jsem, že ve čtyřiceti už boxovat nebudu. Podepsal jsem i O2 Arénu, ta se ale posunula do října, takže jsem řekl, že dám rok 2016 a konec. Tentokrát opravdu!

Vy máte před sebou ještě jednu výzvu. Titul mistra republiky v křížové váze v klasickém boxu, který momentálně drží ústecký Radek Linka...

Končím se světovým boxem, protože jezdit ven dělat někomu pytel za hezké peníze, ale v zápase, který vím čtrnáct dnů předem, na to už jsem trochu starý. Na ty mladé dravce už nemám. Ale co se týče českého titulu, tak všichni ví, že ten zápas chci, na druhou stranu box je politika, chápu to, nikoho přemlouvat nebudu. Jestli nabídka přijde, tak přijde. Začal jsem kopáním, kopáním skončím, když nabídka na titul přijde, jdu do toho, když ne, je mi to jedno. Rezignoval jsem na to, abych se někam tlačil.

Každopádně by to byl zajímavý konec kariéry, rozloučit se titulem mistra republiky. Třeba v Lucerně?

To rozhodně, o tom žádná.

Byl byste ochotný do toho zápasu jít pod cenou, jen kvůli titulu, protože prostě chcete ukázat, že jste v Česku jednička ve své váze?

Nejspíš ano. Myslím, že pořád tou jedničkou jsem, takže bych byl ochotný jít s penězi dolů, abych se mohl loučit s titulem. Říkám, je to jediný zápas, který by mě dostal ještě jednou do čistě boxerského ringu.

Opravdu jediný? O uplynulém víkendu se boxoval zápas Pacquiao vs. Bradley III. Dovedete si představit trilogii s Ladislavem Kutilem?

(Smích) To máme co dělat, abychom to stihli. Já bych s tím problém neměl, bylo by to zajímavé.

Docela tu domácí scénu na to, že mluvíte o posledním roku kariéry, víříte...

(Směje se) Myslím, že jsem oba zápasy s Láďou měl pod kontrolou, ať to dopadlo jak to dopadlo. Podle mne by neměl třetí duel vůbec smysl. Myslím, že jsme si s Láďou hodně věří vyříkali a že jsme teď opět zase zpět dobří kamarádi.

Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel
Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel

V redakci všechny milujeme slaný i sladký karamel, ale jeho příprava se někdy podobá trestu. Karamel se snadno přichytí na dno hrnce a nepomůže ani...

Mohlo by vás zajímat