25. dubna 2019 18:02 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Legendární atleti ve při. Farah osočil Gebrselassieho z toho, že mu v jeho hotelu ukradli hodinky

Mohammed Farah. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mohammed Farah. | foto: Reuters

Londýn / Praha Válka slov mezi dvěma opravdu skvělými běžci byla započata. Před týdnem se v hotelu bývalého etiopského běžce Haila Gebrselassieho ubytoval jiný famózní atlet, Mo Farah. Jenže během pobytu mu z pokoje zmizely peníze, mobilní telefony a hodinky. Etiopan naopak Brita osočil, že napadl jiné hotelové hosty.

Britskému listu Independent se popořadě svěřili oba sportovci. Po nedělním londýnském maratonu Farah kritizoval Gebrselassieho, že v jeho etiopském hotelu zmizela řada cenných věcí, kromě zhruba 2600 eur (67 000 korun) ve čtyřech měnách, to byly dva mobilní telefony a hodinky Tag Heuer. Brita měl zklamat přístup jeho etiopského kolegy.

„Jen jsem chtěl, aby převzal zodpovědnost za to, že dostanu své věci zpět. Je to záležitost a problém hotelu, abyste se tam chtěli i vrátit. Platíte tam za každou noc, taky ji nedostanete zdarma,“ hněval se Farah, který pobýval v zařízení, které v Etiopii slouží nejlepším světovým běžcům, kteří do země přijedou trénovat.

Mo Farah s cenou pro Britského sportovce roku 2017.
Farah oběhl vítězné kolečko i se synem.

Jenže Gebrselassie si pro sebe nenechal jiný incident, ke kterému v hotelu došlo. Čtyřnásobný olympijský vítěz Farah měl totiž v hotelové posilovně zmlátit a skopat manželský pár. „Farah se toho páru zeptal, proč ho sleduje. Jenže chlapík odpověděl, že ne, a hleděl si svého. Jenže Farah na něj okamžitě vystartoval, začal ho bít a kopat, a několik ran zasadil i jeho manželce. Byla tam spousta svědků,“ popsal celou událost Etiopan.

„A ohledně té krádeže, tak pan Farah odmítl použít bezpečnostní schránku, která v hotelu je. Navíc kvůli tomu bylo pět členů hotelového personálu zadrženo policií, ta je měla ve vazbě, zatímco vyšetřovala tohle neprokázané vloupání. A potom je všechny pustila,“ podotkl Gebrselassie.

Farah jeho první tvrzení zpochybnil tím, že jednal v sebeobraně, protože jej napadla zmíněná žena, která v rukou držela činky. A ke druhému se vyjádřil tím stylem, že „by uvítal, pokud by se s ním on nebo právní tým Etiopana spojili, aby se celá věc konečně vyřešila.“