27. října 2017 19:06 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Legendární Hingisová se rozloučí s tenisovou kariérou coby deblová jednička

Martina Hingisová a Chan Yung-jan slaví vítězství na US Open. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martina Hingisová a Chan Yung-jan slaví vítězství na US Open. | foto: ČTK/AP

Singapur Tenistka Martina Hingisová ukončí po Turnaji mistryň kariéru jako světová jednička ve čtyřhře. WTA v pátek potvrdila, že sedmatřicetiletá Švýcarka uzavře spolu se svou deblovou partnerkou Chan Yung-jan z Tchaj-wanu sezonu na prvním místě žebříčku bez ohledu na výsledky dalších zápasů.

Hingisová ve čtvrtek v Singapuru oznámila, že po Turnaji mistryň ukončí potřetí a naposledy bohatou tenisovou kariéru. Během ní získala 25 grandslamových titulů, pět ve dvouhře a 20 ve čtyřhře. Spolu s Chan Yung-jan, s níž se dala dohromady letos, získala Švýcarka devět turnajových trofejí včetně triumfu na US Open.

O první místo v žebříčku na konci roku se podělí jako pátý tým v historii. Společně trůn v minulosti sdílely Lisa Raymondová a Samantha Stosurová v roce 2006, Cara Blacková a Liezel Huberová (2007-09), Sara Erraniová a Roberta Vinciová (2013-14) a Hingisová se Saniou Mirzaovou (2015).

ČTK

Najdete na Lidovky.cz