Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Legendární závod Karlovy Vary-Praha se letos nepojede

Sport

  11:12
PRAHA - Nejstarší český cyklistický závod Praha - Karlovy Vary - Praha se letos neuskuteční. Akci plánovanou na 17. září pořadatelé zrušili kvůli tomu, že ji představitelé mezinárodní cyklistické unie UCI odmítli zařadit do vyšší kategorie 1.1. Organizátoři to oznámili na svém webu.

Cyklistika - ilustrační foto. foto: Reuters

"Minimální zájem a podpora od ČSTV, Českého svazu cyklistiky, hlavního města Prahy i Karlových Varů spolu s absolutní neochotou představitelů UCI umožnit závodu postoupit po pěti úspěšných ročnících o kategorii výše je příčinou, proč se letošní ročník neuskuteční," napsali pořadatelé.

UCI závodu vyčítala především jeho délku, 262 kilometrů bylo daleko za limitem pro první kategorii. "Rámec pravidel stanoví pro kategorii 1.1 maximální vzdálenost závodu 200 km. Funkcionáři UCI prostě nepochopili, že si tato nejstarší cyklistická klasika ve střední a východní Evropě vyšší kategorii zaslouží," uvedl za organizační tým závodu bývalý úspěšný cyklista Lubor Tesař.

Závod Praha - Karlovy Vary - Praha se poprvé konal roku 1921, v roce 2006 pak byl obnoven po šestnáctileté pauze. "Cyklistické veřejnosti potvrzujeme naše odhodlání věnovat se závodu i v příštích letech, dostáváme se však po čtyřletém působení v kategorii UCI prakticky znovu na začátek cesty," dodal Tesař.

Autoři:

Mohlo by vás zajímat