23. srpna 2010 21:39 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Lékařka se přiznala k podvodu. Kvůli střídání nařízla hráči ret

Tom Williams. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tom Williams. | foto: Reprofoto

LONDÝN Lékařka ragbistů anglického týmu Harlequins přiznala podíl na rok starém skandálu s falešnou krví. Po naléhání nařízla ret Tomu Williamsovi, jehož předstírané zranění vyšetřovala tehdy zdravotní komise soutěže.

Williams při loňské zápase Evropského poháru předstíral zranění, aby ho mohl vyměnit specialista na kopy. Harlequins už v té době totiž vyčerpali možnosti taktického střídání. Kamery však dokázaly, že Williamsovo "zranění" úst bylo způsobeno kapslí s falešnou krví, kterou měl uschovanou ve štulpně.

Williams byl podle slov doktorky Wendy Chapmanové tak vyděšený z blížícího se vyšetřování, že ji několikrát žádal o to, aby mu ret nařízla nůžkami na stříhání stehů. Chapmanová nyní uvedla, že akceptuje případný postih. Zdravotní komise nicméně uznala, že celý incident neplánovala. Skandál odnesli Harlequins vysokou finanční pokutou a řada členů realizačního týmu dostala několikaleté tresty.

ČTK

Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek
Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek

V Česku klesá počet porodů císařským řezem a také dětí s nízkou porodní váhou. Tyto informace zazněly na tiskové konferenci věnované perinatální péči v ČR. Příznivé zprávy souvisí s nižším počtem vícečetných těhotenství i dobré perinatální péči.