Sobota 2. prosince 2023, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Leverkusen získal Papadopulose

Sport

  11:41
OSTRAVA - Další český fotbalista si může zahrát ve špičkovém klubu. Baník Ostrava se dohodl s Bayerem Leverkusen na zimním přestupu Michala Papadopulose. Ten má za sebou již neúspěšné angažmá v londýnském Arsenalu.

Michal Papadopulos z Baníku Ostrava (vlevo) foto: Petr EretČTK

Pokud bude platit poslední dohoda, Papadopulos sehraje v sobotu ve Zlíně poslední zápas v ostravském dresu. "V pondělí cestujeme do Leverkusenu, kde by měla být dohoda uzavřena," řekl Pavel Zíka, šéf agentury Sport Invest, která hráče zastupuje.

Papadopulos v Německu absolvuje nejdříve zdravotní testy a ještě týž den by se měl stát novou posilou jedenáctého týmu tabulky. "Připravena je pro něj smlouva na tři a půl roku. My jsme se s Leverkusenem domluvili na podmínkách jedné ze tří variant, o nichž jsme jednali. Jsme před podpisem smlouvy," řekl předseda představenstva Baníku Jakub Kahoun.

Podle zákulisních informací dosáhl ostravský klub svého a do jeho pokladny doputuje nejméně 60 milionů korun. Sportovnímu řediteli Leverkusenu Rudimu Völlerovi se nejprve požadavky Baníku zdály přemrštěné, ale po dvou dnech v úterý klub otočil. "Máme radost, že se tohle angažmá povedlo. Michal je výborný hlavičkář a je rychlý, prostě klasický vysoký útočník," uvedl Völler na internetové stránce Bayeru.

Papadopulose chtěl ovšem německý klub získat nejdříve na hostování s následnou opcí na přestup. "Na to jsme odmítli přistoupit," podotkl Kahoun.

Dvacetiletý Papadopulos už v zahraničí působil, jako osmnáctiletý mladík strávil rok v londýnském Arsenalu, kde se však nedokázal prosadit do nabitého kádru. V české lize mnohonásobný juniorský reprezentant odehrál 51 zápasů a vstřelil devět branek. Leverkusen v něm vidí náhradu za bulharského legionáře Dimitara Berbatova, jehož dny v klubu jsou sečteny.
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!